Süürlasest küproslane Ahmed Hamed (40) hoiab käes koraani, kuulates 2016. aasta 30. novembril Szegedis oma kohtuotsust. Ungari kohus mõistis ta 10 aastaks vangi rolli eest massirahutustes piiril Serbiaga aastal 2015. Foto: Scanpix

Euroopa Liit on eraldanud 10 miljonit eurot ülikoolide teadlastele uurimaks koraani rolli Euroopa riikide intellektuaalses ja religioosses arengus.

Euroopa Teadusnõukogu kaudu eraldatud summaga käivitatav uuring on ehitatud hüpoteesile, et koraanil on olnud läbi ajaloo Euroopale suur ja kaalukas mõju, vahendab Breitbart viitega Itaalia väljaandele Il Giornale.

Uuringu eesmärgiks on määrata kindlaks koraani osakaal "kristlaste, juutide, vabamõtlejate, ateistide ja Euroopa moslemite mõtlemises."

Lõviosa rahast saab Hispaania riiklik teadusuuringute nõukogu (CSIC), kuid kaasatud on ka ülikoolide esindajaid Suurbritanniast, Prantsusmaalt ja mujalt.

Summa eraldatakse kontekstis, kus Euroopa Liit on lubanud kärpida konservatiivsete Kesk- ja Ida-Euroopa riikide rahastust ning suunata summasid pigem projektidesse, mis baseeruvad Euroopa Liidu väärtustel.

Toimetas Urho Meister

Islamofoobide klubi