Mark Zuckerberg 2013. aasta 4. aprillil Californias oma ettevõtte globaalset missiooni selgitamas. Foto: Scanpix

Sotsiaalmeediaplatvorm Facebook võtab tööle inimõiguste poliitika direktori, kelle üheks tähtsamaks ametialaseks ülesandeks saab olema "konfliktide ennetamine" ja "rahu edendamine" planeedil.

Nagu nähtub ettevõtte töökuulutusest, on Facebook teadlik, et nende üleilmse mõju kasvades "kasvab ka meie vastutus respekteerida meie mitmekesise globaalse kogukonna isiku- ja inimõigusi," vahendab Breitbart.

Inimõiguste direktor hakkab muuhulgas "juhtima firmasiseseid uuringuid inimõiguste rikkujate suhtes meie platvormil," selgub töökuulutusest.

Ta "kujundab välja poliitikad pahatahtlike isikute (nii riiklike kui mitteriiklike) kahjutuks tegemiseks ning tagamaks, et me ka edaspidi käitame oma platvorme kooskõlas inimõiguste printsiipidega."

Tööle kandideerijal peab olema koostöökogemus arengumaadega ning valitsuste ja kodanikuühiskonna organisatsioonidega kogu maailmas.

Rahu edendamine on Facebooki asutajal ja juhil Mark Zuckerbergil juba keskkoolist alates sügavalt südames, mil temas tekkis huvi Vana-Rooma vastu.

Tema suureks eeskujuks on Vana-Rooma esimene keiser Augustus. Sest "põhimõtteliselt, kuigi tal oli väga karm lähenemine, kehtestas ta kakssada aastat maailmarahu," selgitab Zuckerberg.

Nagu Zuckerberg, tuli ka Augustus oma impeeriumis võimule juba noorest peast, kirjutab CNBC. Maailmarahu saavutamiseks pidi Augustus tegema valikuid, "mis ei tulnud tasuta, aga teatud asju pidi ta tegema," selgitas Zuckerberg.

Ajalugu jutustab, et Augustus elimineeris poliitilisi oponente ning võis korraldada oma lapselapse hukkamise.

Kui Zuckerberg aastal 2012 abiellus, veetsid nad naisega oma mesinädalad Roomas.

"Mu naine alati naljatas, et olime seal mesinädalatel kolmekesi: mina, tema ja Augustus," pajatas Zuckerberg. "Kõikidel fotodel olid erinevad Augustuse kujud."

Võib-olla õhutaski Augustuse eeskuju Zuckerbergi iga hinna eest oma ettevõtte kasvu ja laienemist taga ajama, arutavad ajakirjanikud. Ning võibolla lõpetas ta just seetõttu aastaid oma koosolekuid, hüüdes justkui naljaviluks: "Ülevõim!" (ingl. k. "Domination!")

Zuckerberg: meie ajastu võitlus on võitlus rahvuslusega