Kui keegi seda kohaseks peab, tuleb ameeriklastel teha teatavaks vestluste sisu advokaadi, pastori, preestri või abikaasaga, ütleb FBI. Foto: Argus456/Bigstockphoto.com

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktori James Comey sõnutsi ei ole Ameerikas olemas sellist asja nagu absoluutne privaatsus ning absoluutselt privaatsed ei ole isegi inimeste mälud ja mälestused.

Kõrge luureametnik rõhutas, et kohaste (ingl. k. appropriate) asjaolude korral võivad USA kohtunikud sundida iga ameeriklast tegema teatavaks eraviisilisi vestlusi advokaadi ja kliendi, abikaasade ja isegi koguduseliikme ja pastori (või preestri – toim) vahel.

Viidates ebaselgel ja eksitaval viisil Ameerika asutaja-isade ütlustele, väitis Comey, et see kõik on tegelikult privaatsuse, aga sellest tulenevalt veelgi tähtsama turvalisuse teenistuses.

Seda kahjustab aga laialt levinud vaikimisi krüpteerimine, hoiatas Comey ning lisas, et selline mõiste nagu "absoluutne privaatsus" kätkeb endas midagi ahvatlevat ja võrgutavat (seductive).

Samas kirjutas Benjamin Franklin aastal 1755 hoopis sellest, et kes on nõus turvalisuse pärast oma vabaduse loovutama, kaotab lõpuks mõlemad. (Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.)

Kuulake ja lugege Comey avaldust täpsuse huvides siit või vaadake videot: