Saates "Fookuses" tuleb juttu Eesti 200 suhtekorraldaja Andreas Kaju poolt Postimehes vihjamisi õhku visatud ideedest, mille kohaselt tuleks Objektiivi suunal välja näidata karmust, enne kui pole liiga hilja: tuleks kaaluda, Objektiivi kinnipanemist ja toimetuse maalt väljasaatmist. Kaju NKVD-laadsetest hoiakutest, Eesti 200 jätkuvatest provokatsioonidest ning Postimehe rünnakute teisest vaatusest kõnelevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

"Mida peale hakata teadliku väärinfo edastajate, valetajate ja manipuleerijatega, kelle eesmärgiks on õõnestada Eesti põhiseadusliku korra usaldusväärsust, mis seisneb meie institutsioonide toimimises ja võimude lahuses," küsis eelmise nädala lõpus Eesti 200 suhtekorraldaja Andreas Kaju Postimehe stuudios lisades, et see ei ole küsimus, mis turumajanduses ennast ise ära korraldab.

Eesti 200 suhtekorraldaja peab oma sõnavõtus silmas Objektiivi, mis alles hiljuti näitas, kuidas Vabaduse väljaku küünilise provokatsiooniga väikese lapse tervise ohtu seadnud kolmik oli otseselt seotud erakonnaga Eesti 200 ning kellest kaks olid ka lapse isa ja ema.

"Mõtleme ennast kümme aastat tagasi. Kui meil oleks siin üks venekeelne portaal, mis iga päev edastab informatsiooni, seades kahtluse alla Eesti põhiseaduslike institutsioonide usaldusväärsuse ja tõsiseltvõetavuse, mis valetab ja manipuleerib, siis see portaal oleks kinni ja need inimesed oleks maalt ära saadetud. Antud juhul on vahe ainult selles, mis keeles nad räägivad," jätkab Kaju Postimehele otseselt Objektiivi silmas pidades, kuid mitte nimetades.

Markus Järvi ja Varro Vooglaid kommenteerivad sõnavabaduse, kodanikuõiguste ja avaliku arvamuse piire taotluslikult kompava väljaütlemise tagamaid ja järeldusi, vaatlevad Eesti 200 uut plakatiprovokatsiooni, milles rõhutatakse rahvuste ja kogukondade vahelist vaenu ning heidavad pilgu peale ka Objektiivi ja Postimehe vahelise sõjategevuse viimasele rindekroonikale.

Vaadake lisa videost!