Saates "Fookuses" kommenteerivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi eelmisel nädalal aset leidnud Washingtoni elumarssi, mida ERR ootuspäraselt ei kajastanud, hoolimata sellest, et esimest korda elumarsi ajaloos astus sellel selge elupooldava sõnumiga üles USA president Donald Trump.

Esimese USA presidendina Washingtoni elumarsil esile astunud Donald Trump toonitas oma sõnavõtus ühes elumarsi korraldajatega ja sadade tuhandete marsil osalenud inimestega vajadust kaitsta sündimata laste elusid ning teha üsasisesest lapsetapust meie kultuuris taas mõeldamatu kuritegu – nii nagu see seda on olnud kristlikus kultuuriruumis sajandeid enne revolutsiooniliste liikumiste ja eesotsas Nõukogude Liidu poolt esimesena ellu viidud seadusandlikke algatusi, millega üsasisesest lapsetapust ehk abordist sai üldiselt heaks kiidetud praktika.

Trumpi sõnum oli ühemõtteline.

"Me kõik, kes me täna siin oleme, mõistame üht igavest tõde: iga laps on hindamatu ja püha kingitus Jumalalt. Me peame üheskoos kalliks pidama ja kaitsma iga inimelu väärikust ja pühadust. Kui me näeme üsas kasvava lapse kujutist, siis õnnestub meil heita pilk Jumala loomingu majesteetlikkusele. Kui me hoiame vastsündinut oma kätel, siis tunneme seda piiritut armastust, mida iga laps toob perekonda. Kui me näeme last kasvamas, siis me näeme hiilgust, mis kiirgub igast inimhingest. Üks elu muudab maailma," tõdes USA president elumarsil.

"Alates oma esimesest ametis oldud päevast olen ma astunud ajaloolisi samme, et toetada Ameerika perekondi ja kaitsta sündimata lapsi," jätkas ta.

Saates "Fookuses" vaatleme USA elumarssi ning räägime vajadusest korraldada samasugune üritus ka Eestis. Ka kodumaised poliitikud, eelkõige konservatiivid, peaksid aimama järgi USA sisepoliitilisi muudatusi elupooldamise küsimuses ning võtma selles osas selgemalt seisukohti meie sisepoliitilisel areenil.

Vaadake lisa saatest!