Fookuses: koalitsioonilepingu head ja vead

Saates “Fookuses” loevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonilepingut, mille üldsõnalisust ja deklaratiivsust tuleb tulevastel ministritel sisustada konkreetsete poliitiliste sammudega.

Laupäeval, 6. aprillil esitlesid Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa koalitsioonilepingut.

Saate “Fookuses” autorite Markus Järvi ja Varro Vooglaidi hinnangul sisaldab koalitsioonileping mitmeid olulisi punkte ja kujutab endast edasiminekut eelkõige rahvaalgatuse ja rahvahääletuse taastamises, kuigi jätab kahetsusväärselt välja presidendi otsevalimise.

Ka otsedemokraatia kõrged lävendid panevad küsima, kas rahvahääletust ja rahvaalgatust soovitakse taastada tõeliselt või pigem näiliselt.

On selge, et poliitilise kompromissi väljendusena on lepingu punktid sõnastatud pigem deklaratiivselt ja üldsõnaliselt. Seega saab näha, kuidas konkreetsete valdkondade ministrid – eelkõige EKREst – lepingu punkte sisustavad ning millist reaalpoliitikat ellu viima asuvad.

Vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.