Fookuses: tõrvikurongkäigu isamaalises meeleolus ei huvita ladviku ball enam kedagi

Saates “Fookuses” meenutavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid vabariigi aastapäeva tähistamist tõrvikurongkäiguga Tallinna vanalinnas ning toovad esile kõnekamaid lõike presidendi kõnest.  

Varro Vooglaidi ja Markus Järvi hinnangul on tõrvikurongkäigust saanud vabariigi aastapäeva tähistamise orgaaniline osa, mis on heas mõttes “peavoolustumise” teel.

Saate autorid tunnistavad, et isamaalises õhkkonnas, paljude rõõmsate ja ka noorte inimeste keskel, ei huvita enam kedagi ennast kiitva eliidi ball Estonia teatris.

“Kontrast kahe Eesti vahel muutub üha suuremaks ning tõrvikurongkäigust on saanud tänaseks suurim kodanikuühiskonna poolt korraldatav avalik üritus vabariigi aastapäeval,” märgib Vooglaid ja lisab, et pilt, mis tõrvikurongkäigu ajal avaneb on muljetavaldav.

Markus Järvi mainib, et “populismi” ja rahvuslusega hirmutaval eliidil hakkab olema tõrvikurongkäigul avanevat pilti ja viimaseid uuringutulemusi vaadates üha raskem leierdada vana plaati, mille järgi on rahvuskonservatiivsed aated vaid vanade, kibestunud ja ajast maha jäänud inimeste frustratsiooni ühiskondlikuks väljenduseks.

“Rahvusringhäälingu poolt tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluses tuli selgelt välja, et valimisealiste kõige nooremas vanusegrupis 18-24 on kõige populaarsemaks parteiks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mis edastab kolme protsendipunktiga Reformierakonda ja sotse,” märgib Järvi.

Saates tulevad jutuks ka Kersti Kaljulaidi kõne mõned kesksed punktid presidendi vastuvõtul Estonia teatris.

Vaadake lisa videost!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.