Lõppeva aasta viimases saates “Fookuses” vaatavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid tagasi 2019. aastal tehtule ning peatuvad põgusalt ka tuleva aasta plaanidel.

Saate alguses heideti pilk 2019. aasta olulisematele sündmustele poliitikamaastikul, peatudes nii riigikogu valimistel, EKRE osalusel valitsuse formeerimisest kui ka Euroopa Liidu tasandil tooni andnud Brexiti protsessist.

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks kampaaniatest kõige olulisemana toodi välja suur teavituskampaania, mis sai enne riigikogu valimisi ellu viidud, nii sadade tuhandete infolehtede laiali saatmise kui ka oma valmiskompassi välja toomise teel.

Samuti tuli juttu petitsioonist, millega juhiti ühiskonna tähelepanu Eesti Rahvusringhäälingu poolt süstemaatiliselt ERRi seadusest tuleneva poliitilise tasakaalustatuse nõude rikkumisele, just nagu ka petitsioonist Eesti LGBT Ühingu ja teiste homoideoloogiat propageerivate võltskodanikuühenduste riikliku rahastamise lõpetamiseks.

Lisaks räägiti esimest korda SAPTK poolt korraldatud Konservatiivsest Konverentsist, millega sai pandud kõlama olulised sõnumid, ent mille peavoolumeedia täielikult maha vaikis, just nagu ka Eesti Päevalehe ja Delfi poolt järjekordselt ellu viidud laimukampaaniast, millega valetati, nagu oleks SAPTK-l mingid sadade tuhandete eurodeni ulatuvaid annetusi tegevad, ent varju jäävad suurannetajatest toetajad.

Objektiivi jaoks oli oluline tunnustus, et taas jõudsid mõlemad annetuste kogumise kampaaniad eesmärgini ning seega läheb portaal paljude annetajate toel oma tööga edasi.

2020. aasta plaanidest rääkides toodi kõige olulisema eesmärgina välja Ordo Iurise nimelise õiguskeskuse käivitamine, et hakata senisest tõhusamalt ja järjepidevamalt seisma ka õiguslikul tasandil hea, õiglase ja vaba ühiskonna aluseks olevate ideaalide kaitsel.

Kuula saatest lähemalt!