Veiko Vihuri kõnelemas meeleavaldused perekonna ja demokraatia kaitseks. Foto: SAPTK

Objektiivi peatoimetaja Veiko Vihuri kutsub lugejaid üles toetama portaali tegevust.

2015. aasta oktoobris hakkas tegutsema uus uudiste- ja arvamusportaal Objektiiv, mis kuulub Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK). Portaali toimetus on kolmeliikmeline: Veiko Vihuri (peatoimetaja), Markus Järvi (toimetaja) ja Varro Vooglaid (SAPTK juhatuse esimees), kuid meie kaastööliste ja abiliste ring on mõnevõrra laiem.

Toetades konservatiivset maailmavaadet ja traditsioonilisi väärtusi, mis on olnud meie kultuuri ja ühiskonna aluseks juba väga pikka aega, ei ole portaal Objektiiv siiski ühegi erakonna häälekandja. Samuti ei lähtu Objektiiv ärihuvidest – me ei avalda kommertstekste ja reklaami. Nagu ütleme oma tutvustuses, tahame pakkuda platvormi eeskätt niisugustele vaadetele, mis on kooskõlas meie kultuuri alusväärtustega, kuid mis on liberaalses ja vasakule kallutatud peavoolumeedias tugevalt alaesindatud. Püüame kaitsta Eesti kultuurilist järjepidevust ning selle aluseks olevaid keskseid tõdesid.

Mida oleme esimese kuue tegutsemiskuu jooksul saavutanud? Oleme käivitanud portaali ja avaldame igal tööpäeval uudiseid ja arvamusartikleid, sekka ka raadiosaateid ja videolugusid. Kuigi me ei suuda avaldatava materjali koguse poolest praegu veel võistelda suurte väljaannetega – meie toimetus on väike ja ressursid väga piiratud –, oleme leidnud püsiva ja kaasa mõtleva lugejaskonna. Objektiivi loetakse ka ideoloogiliste vastaste seas ning sellest räägitakse koguni Riigikogu kõnepuldis.

Objektiivi kampaania vabebanner2

Oleme lugejatelt saanud positiivset tagasisidet ja samuti ettepanekuid teemade ja valdkondade kohta, mille kajastamist soovitakse. Püüame kõiki häid mõtteid ja ettepanekuid arvesse võtta, isegi kui kohe pole võimalik kõike teoks teha. Peatoimetajana tahaksin Objektiivis näha senisest rohkem uudiseid ja asjatundlikke analüüse erinevate elualade (majandus, rahandus, sõjandus, poliitika jne) kohta. Lähitulevikus tahame tööle võtta uudistetoimetaja. Paraku tähendab see – nagu igasugune tegevuse laiendamine – kulutuste kasvu.

Seetõttu kutsun kõiki heatahtlikke lugejaid, mõttekaaslasi ja toetajaid üles oma annetusega toetama portaali Objektiiv tegevust. Me saame tegutseda ainult Eesti inimeste vabatahtlike annetuste toel, sest me ei saa toetust ei riigieelarvest ega välisriikidelt või välismaistelt organisatsioonidelt. Tänu sellele saame hoida sõltumatut joont ning teha seda, mida oleme lubanud – seista ajakirjanduslike vahenditega julgelt, ausalt ja põhimõttekindlalt meie kultuurilise järjepidevuse ja alusväärtuste eest.