Mart Helme ja Martin Helme. Foto: Veiko Vihuri

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhid Martin Helme ja Mart Helme näevad EKRE-ga seotud libaskandaalide ülespuhumise taga peaminister Jüri Ratast ja valitsuse kommunikatsiooniteenistust.

Pühapäevases raadiosaates „Räägime asjast" loetles ametist lahkuva valitsuse rahandusminister Martin Helme EKRE-ga seostatud skandaale ja osutas, et nende suureks puhumine oli seotud peaministri alluvuses tegutseva strateegilise kommunikatsiooni valdkonna inimestega.

„Need on ju väljamõeldud skandaalid, mille muide käivitas Eesti enda strateegiline kommunikatsioon, mis otsapidi on riigikantselei ehk peaministri alluvuses, selle jaoks, et meid hoida kogu aeg lühikese nööri otsas. Pärast seda, kui skandaal oli käivitatud, koalitsioonikaaslased tulid mureliku näoga meie juurde ja ütlesid: nüüd me ei saa neid ja neid asju teha, sest jälle on suur pahandus," rääkis Martin Helme.

EKRE portaali Uued Uudised riigikaitseteemalises videosaates „Si vis pacem" rääkis endine siseminister Mart Helme järgmist:

„Praktiliselt kõik need niinimetatud EKRE skandaalid alates Marti Kuusikust ja Elmar Vaheri vallandamisest ja lõpetades selle nii-öelda Leedu ja Rumeenia valimistulemuste küsimärgistamisega – need olid üles kistud Jüri Ratase poolt, kelle alluvuses on strateegilise kommunikatsiooni büroo – või mis iganes nimi sellel on – riigikantseleis, kasutas kahtlemata selle hoobasid, et tema Facebooki postituse, mis meid hukka mõistis ja meile oponeeris, võimendus anda n-ö peavoolumeedias ja siis oligi kohe lahti mingisugune skandaal, kas homod jooksevad Rootsis või Rootsi jne – täiesti tähtsusetud, marginaalsed lausekesed muus kontekstis, mingis laiemas arutelus, ja sellele pandi siis selline võimendus taha, et jäi mulje, nagu kohe-kohe lendaks planeet tükkideks ja me maanduksime kuskil Pluutol. Aga tegelikkuses täiesti sisutühjad libaskandaalid. Aga nende taga oli Jüri Ratas. Ja see oli tema teadlik poliitika kogu selle koalitsiooni vältel meid kahjustada."

Pärast toonase siseministri Mart Helme intervjuud Deutsche Wellele eelmise aasta oktoobris tegi Jüri Ratas Facebookis terava postituse, mis loetud tundidega vallandas päevi kestnud meediahüsteeria.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo on riigikantselei struktuuriüksus, mis korraldab vabariigi valitsuse ja peaministri avalikke suhteid ja Euroopa Liiduga seotud riigisisest teavitustegevust, koordineerib valitsuskommunikatsiooni, avalikkuse hädaolukorras teavitamise arendamist ning korraldab riigisümboolikaga seonduvat.

Selle üks tegevusvaldkondi on ka strateegiline kommunikatsioon.

Toimetas Veiko Vihuri