Andres Herkel Vabaerakonna üldkoosolekul ERMis. Foto: Scanpix

Vabaerakonna juhatuse liige Andres Herkel heidab Eesti Päevalehes ilmunud artiklis Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ette “lootusetu rindejoone” avamist ja mitte ainult vasakpoolsete, vaid ka liberaalide ja paremtsentristide eemale tõukamist. Herkeli arvates peaksid vanameelse või suletud konservatismi asemel valitsema “avatud rahvuslus”, “vabakonservatism” ja “konservatiivne liberalism”.

Herkeli sõnul EKRE ei otsi liitlasi ja lahendust, vaid püüab iseennast defineerida võimalikult suurearvulise ja ohtliku ideoloogilise vastase kaudu.

“Avatakse liiga sügav, liiga lootusetu rindejoon ja tõugatakse eemale mitte ainult vasakpoolsed, vaid ka liberaalsed ja paremtsentristlikud jõud. Ühiskondliku diskussiooni fookus muutub ühekülgseks, piirdudes mitte kõige olulisemate, vaid suurimat lõhestusjõudu evivate teemadega,” kirjutab Herkel.

“See, et parempoolsust ning konservatismi ei defineeritaks suletuse või vanameelsuse kategooriais ja selle asemel valitseksid avatumad toonid (avatud rahvuslus, vabakonservatism, konservatiivne liberalism), on kogu Eesti ühiskonna huvides,” leiab Herkel.

Artiklit saab täismahus lugeda siin.