Foto: Piqsels

Hillary Rodham Clinton sai Columbia ülikoolis kaks ametikohta: temast saab maailmapoliitika praktika professor ja mõttekoja Columbia World Projecti presidentaalne teadur.

Clinton asub teadaolevalt ametitesse esimesest veebruarist ja uudise tegi teatavaks ülikooli president Lee Bollinger neljapäeval 5. jaanuaril, vahendab OAN. 

Bollinger teatab:

Võttes arvesse tema erakordsed anded ja võimed koos tema ainukordsete elukogemustega, on Hillary Clinton unikaalne ja mis kõige tähtsam, erakordne osas, mida ta saab panustada Ülikooli õpetamise ning teadustöö missiooni, seda koos avaliku teenistuse ja tegevusega avaliku hüve heaks.

Clinton hakkab teadaolevalt tegema koostööd Columbia Rahvusvaheliste ja Avalike Suhete Kooli (School of International and Public Affairs; SIPA) dekaani Keren Yarhi-Milo ja teiste fakulteedi juhtivate liikmetega "mitmetes suurtes algatustes".

Ülikooli pressiteade väitel, on demokraadi sihik suunatud maailmapoliitikale ja -haldusele, mille eesmärk on "uuendada demokraatiat ning edendada tõhusat naiste ning noorte kaasamist".

Clinton on Columbia Ülikooliga teinud koostööd varemgi. 2022. aastal andis Ülikool talle Õigusteaduse audoktori kraadi.

Clintoni sõnul on Columbia prestiižne ülikool ja:

Columbia pühendumine järgmise põlvkonna USA ja maailmapoliitika juhtide õpetamisele, kuidas Ülikool tõlgendab sissevaated mõjuks ning kuidas see aitab lahendada hulka maailma raskemaid väljakutseid, on minu jaoks isiklikult väga olulised teemad. Ma loodan panustada nendesse pingutustesse.

Toimetas Karol Kallas