Covid-19 piirangute vastane meeleavaldus Madridis 15.10.2021. Foto: Scanpix

Kõik Hispaania kodanikud, kes pidid maksma eelmisel aastal kehtestatud pea kolm kuud kestnud Covid-19 eriolukorra ajal piirangute rikkumise eest trahvi, saavad riigilt raha tagasi.

Hispaania regionaalministeerium teatas trahvide tagastamise otsusest peale seda kui riigi kõrgem kohus leidis, et eelmisel aastal 14. märtsist kuni 21. juunini kehtinud eriolukord ei olnud põhiseadusega kooskõlas.

Suurenenud Covid-19 juhtumite tõttu kehtestas Hispaania keskvalitsus teise eriolukorra, mis kehtis möödunud aasta oktoobrist käesoleva aasta maini. Eriolukorra ajal pandi suurem osa Hispaania majandusest seisma ja inimesed saadeti koju karantiini ning tööl tohtisid käia ainult eesliini töötajad, vahendab uudisteagentuur AP.   

Siseministeeriumi kinnitusel tehti eriolukordade ajal politsei poolt kodanikele 1,1 miljonit trahviotsust selle eest, et nad kas ei püsinud kodus või rikkusid teisi Covid-19 seotud piiranguid. 

Alates epideemia algusest on Hispaanias registreeritud viis miljonit Covid-19 juhtumit. Viirusega on seotud vähemalt 87 000 surmajuhtumit.

Tänase päeva seisuga on Hispaanias Covid-19 juhtumite arv langenud 43 saja tuhande elaniku kohta, mis on väikseim number alates möödunud aasta juulist. Hispaanias on vaktsineeritud 78 protsenti selleks kvalifitseeruvast elanikkonnast.

Hispaanias elab 47,35 miljonit inimest.

Toimetas Karol Kallas