Orjus. Foto: Bigstockphoto

Homorahva identiteedi orjus heteroseksuaalse identiteedi all avaldab kahjulikku mõju vaimsele tervisele ning seeläbi majandusele ja ühiskonna heaolule laiemalt, leiab aktivist Alex Luik Postimehes.

Aktivist Luige hinnangul väljendub heteroseksuaalse identiteedi orjus eelkõige sotsiaalses surves ja eelarvamustes, millega homorahvas iga päev kokku puutub.

"Nad peavad pidevalt valima, kas avalikult väljendada oma identiteeti või elada varjus, et vältida negatiivseid reaktsioone ja diskrimineerimist," kirjutab homoaktivist Luik Eesti suurimas päevalehes Postimees.

Aktivist leiab, et ühiskonnas valitsevad stereotüübid ja normid loovad homorahvale suisa ebaterve surve sobituda heteroseksuaalse malliga.

"Näiteks on ootus, et mehed peaksid olema maskuliinsed ja naised feminiinsed, ning see võib kaasa tuua enesepiiranguid ja tunda end kinni püütuna."

"Heteroseksuaalsed stereotüübid" piiravad Luige arvates inimeste eneseväljendust ja võimekust elada oma tõelist elu ilma hirmuta.

Homorahva orjus heteroseksuaalse identiteedi all avaldab kahjulikku mõju vaimsele tervisele ning seeläbi majandusele ja ühiskonna heaolule laiemalt, arvab homoaktivist.

Toimetas Markus Järvi