Rahvusvaheline Valuutafond hoiatab raputuste eest globaalmajanduses. Foto: Pexels

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Christine Lagarde hoiatas oma äsja Washingtonis peetud kõnes maailmamajanduse halveneva väljavaate eest.

Kui kolm kuud tagasi ennustas Lagarde, et globaalmajandus kasvab nii tänavu kui tuleval aastal 3,9 protsendi jagu, siis tänase seisuga on optimism haihtumas, kirjutab ZeroHedge viidetega Bloombergile.

"Kuus kuud tagasi osutasin ma riskipilvedele horisondil," ütles Lagarde. "Täna on mõned nendest riskidest hakanud materialiseeruma."

Lagarde'i sõnutsi on protektsionistlikust retoorikast saamas "tegelikud kaubandusbarjäärid", mis levitavad ebakindlust nii ettevõtjate kui tarbijate seas.

Ilmselt (muuhulgas tollitariifidega ameeriklaste majandushuvide eest seisva – toim) USA presidendi Donald Trumpi pihta sihitud torkena pani Lagarde maailma liidritele südamele ehitada taas üles usaldus institutsioonide ja poliitikute vastu.

"Liiga paljudel puhkudel töötajad ja perekonnad nüüd veendunud, et süsteem on kuidagi rihitud, et asjad on korraldatud nende vastu," ütles ta.

ZeroHedge'i analüütikute jaoks tundub irooniline, et Lagarde nõuab usalduse taastamist olukorras, kus tema enda sõnutsi on alates aastast 1980 tipmine protsent sissetuleku teenijatest pannud taskusse kaks korda rohkem majanduskasvu kasumit, kui alumised 50 protsenti, "aga me kõik peaksime neid nüüd usaldama."

Lord Rothschild: uus maailmakord on ohus