22. septembril Islamiriigi (IS) poolt avaldatud video kutsub moslemeid üles tapma lääne inimesi nendest riikidest, mis võtavad osa rahvusvahelisest džihaadivastasest koalitsioonist.

Murettekitavas 42 minutilises pöördumises, ütles terrorirühmituse kõneisik Abu Mohammed al-Adnani:

"Kui te saate tappa uskmatu ameeriklase või eurooplase, eriti pahatahtlikke ja räpaseid prantslasi või austraallasi või kanadalasi … kaasaarvatud Islamiriigi vastu koalitsiooni astunud riikide kodanikke, siis toetuge Allahile ja tapke ta."

"Lömastage tema pea kiviga või veristage ta noaga või sõitke temast oma autoga üle või visake ta kõrgelt alla või kägistage või mürgitage teda."

Adnani ütleb, et nii tsiviilelanikud kui ka sõjaväelased on "uskmatud" ja seetõttu "on teil õigus hävitada nii nende verd kui ka vara."

Samuti rünnates president Obamat, kes juhib Islamiriigi vastast võitlust, pilkab Adnani USA valitsuse otsust mitte saata maavägesid Iraaki ja Süüriasse sõdima.

"Ei, see saab olema pikk ja vaevaline. Otsustavaks saab maasõda ning see saab olema nende surm, haud ja häving," ütleb Adnani, viidates presidendile kui "juutide muulale" ning naeruvääristades väidet, et Islamiriik ei ole tõeliselt islamistlik.

Adnani jätkab oma ähvardusi lääne inimeste suunas: "Te ei tunne end turvaliselt isegi oma magamistubades. Te maksate veel selle eest, kui teie ristisõda kokku kukub, ning seejärel ründame me teid teie kodumaal ning pärast seda ei ole teil enam kunagi võimalik kedagi kahjustada."

"Oo, Ameerika, oo, Ameerika liitlased ja oo, ristisõdijad, teadke, et olukord on palju ohtlikum ja tõsisem, kui te olete seda ette kujutanud," lisab ta.

"Me oleme teid hoiatanud, et täna oleme me uues ajastus, ajastus, kus Islamiriik ja selle sõdalased ning nende pojad on juhid, mitte orjad."

"Me vallutame teie Rooma, murrame teie ristid ja orjastame teie naised, kõigeväelise Allahi loal."

Video ilmus pärast Prantsusmaa reedeseid õhurünnakuid ISISe vastu, mille käigus hukkus Põhja-Iraagis kümneid džihaadi võitlejaid.

Ka teised riigid on tõhustanud sõjalise rühmituse vastaseid aktsioone, näiteks on sellel nädalal oodata veel täiendavaid õhurünnakuid USA poolt.

USA välisministri John Kerry kohaselt on enam kui 50 riiki lubanud liituda rahvusvahelise koalitsioonige ISISe vastu, kellel on arvatavasti 20 000 kuni 31 500 liiget, kes võitlevad islamistliku kalifaadi loomise nimel. Rühmitus kontrollib nüüd suurt osa Iraagist ja Süüriast.

Osana püüdlustest ekstremistide elimineerimiseks, palub president Obama ÜRO-l vastu võtta resolutsiooni, mis keelaks võimalikel džihadistidel välismaale reisida.

Allikas: christiantoday.com

Vt seonduval teemal: