Foto: ekraanitõmmis

Itaalia abordilobi on pöördunud Rooma linnapea poole palvega eemaldada iga-aastase elumarsi künnisel linnast elupooldavad plakatid.

Abordilobi viha on pälvinud plakatid, millelt võib lugeda: "Abort on peamine naistetapu põhjus maailmas."

BBC väitel on kampaania põhjustanud "palju pahameelt ja seetõttu on linnapeale esitatud pöördumisi palvetega plakatid eemaldada."

Mõnede Rooma linnavolinike hinnangul mõjuvad kõnealused plakatid "rünnakuna kõigi naiste pihta – eriti nende, kes on kogenud abordi või vägivalla valu."

Rahvusvaheline elu ja perekonna kaitseks ellukutsutud organisatsioon CitizenGo on korraldanud kampaania toetamaks omalt poolt sel laupäeval Roomas toimuvat suurt elupooldavat miitingut, mida peetakse meenutamaks abordi seadustamist Itaalias 1978. aasta 22. mail.

Emotsionaalselt laetud vastulausetele vaatamata ei ole keegi vaidlustanud kõnealuse kampaania fundamentaalset väidet – nimelt seda, et abort on peamine naiste surma põhjustaja maailmas, kirjutab Breitbart.

Reaalajas statistikat näitava Worldometersi andmetel on tänavu praeguse seisuga maailmas tehtud enam kui 15,5 miljonit aborti, samal ajal kui teistel põhjustel on surm saabunud 21,6 juhul.

Naiste surmad abordi läbi on mäekõrguselt ületanud teised põhjused nagu südamehaigused, kopsuvähk, liiklusõnnetused ja HIV/Aids.

Eeldades, et laias laastus on pooled aborditud beebidest naissoost – teades samas, et tänu poisslaste eelistamisele nt Hiinas on osakaal tegelikult tunduvalt kõrgem –, on 2018. aasta esimese viie ja poole kuuga abordi läbi surma saanud enam kui 7,7 miljonit tüdrukut.

Samal ajal on sünnitusel surnud 113 000 naist, HIV/Aidsi läbi 307 000, vähki 1,5 miljonit ja liiklusõnnetustes 250 000.

Miss Põhja-Dakota võttis sõna sündimata naiste kaitseks