Macy Christianson. Foto: Forum News Service

Läinud nädalal kõneles Põhja-Dakota esindajatekojas osariigi iluduskuninganna Macy Christianson, kes tänas seadusandjaid nende sammude eest sündimata laste kaitsmisel.

Christianson toonitas, et elupooldav suhtumine võrdub võitlemisega naiste õiguste eest, vahendab Live Action News.

"Mõned inimesed on mulle öelnud, et Põhja-Dakota on naiste ja meie õiguste vastu," ütles Christianson. "Sellega ei saa ma nõustuda, sest me mitte ainult ei toeta meie naisi, vaid me toetame ka neid naisi meie hulgas, kes ei ole veel sündinud ning ei saa ise enda kaitseks sõna võtta."

Nagu ütles Christiansoni kiituseks Forum News Service'i kolumnist Rob Port, oli tema kõne näol tegemist millegi vapra ja värskendavaga "väljaspool ideoloogilist vormi."

Port tunnustas Christiansoni valmiduse eest "murda välja sellest ideoloogilisest vormist, mille liberaalid naiste jaoks on valanud."

"Ma olen kindel, et ta ei pääse vihasest kriitikast, olles väljendanud mõtteid, mida naised vasakleeri meelest mõtelda ei tohiks," jätkas Port. "Kuid on viimane aeg, et me lakkaksime arvestamast nende ideoloogiliste lahtritega, kuhu poliitikud meid toppida tahavad."