Moslemid tänavu oktoobris Rooma Colosseumi juures demonstratiivselt "protestipalvetamas". Foto: Gabriel Bouys, AFP/Scanpix

Itaalias nõuavad moslemid tagasi politsei poolt suletud "garaažimošeesid" ning ähvardavad vastasel juhul hakata pidama oma palvusi Vatikanis.

Politsei sulgeb Roomas improviseeritud mošeesid, tuues aluseks mittevastavuse ehitus- ja ohutusstandarditele, vahendab Breitbart.

Protestiks politsei tegevuse vastu ähvardavad moslemid minna palvetama Peetri kirikusse ehk Püha Peetruse basiilikasse.

Itaalia meedia omakorda nimetab seda väljapressimiseks.

Protestijate sõnutsi on palvetamine nende fundamentaalne õigus ning nad ei ole nõus, et palvetamise paik linnaplaneerijate tahtest lähtuvalt kinni pannakse.

Nagu ütles üks organisaatoritest, on moslemite seas juba esitatud ettepanekuid marssida läbi Rooma kuni Vatikanini välja ja teel olles "Allahu akbar" hüüda.

"Meil õnnestus nad peatada, aga kui initsiatiivid tekivad, mida jääb meil teha," ütles üks liidritest.

Oktoobris kogunes Rooma Colosseumi juurde "garaažimošeede" sulgemise vastu meelt avaldama tuhandeid moslemeid.

Väidetavalt suletakse "garaažimošeesid" selleks, et vältida noorte nn radikaliseerumist ehk pühendunud moslemiks saamist.

Nagu hoiatas hiljuti Saksamaal kõnelenud Türgi juurtega õigeusu nunn Hatune Dogan, ei usu ta, "et inimesed, kes elavad [koraani väärtuste järgi], võiksid meile head olla. Juba ainuüksi 79 [koraani] salmi kutsuvad [moslemeid] üles uskmatuid tapma."