Kaader Netflixi skandaalsest lapsi seksuaalselt kujutavast filmist "Armsakesed". Foto: ekraanitõmmis

Itaalia katoliku piiskoppide konverentsile kuuluva väljaande Avvenire kaasautor leiab, et Netflixi 11-aastaseid lapsi seksuaalselt kujutava filmi "Cuties" ehk "Armsakesed" vastane kampaania on põhjendamatu. Linateos on katoliikliku lehe filmikriitiku hinnangul küll karm, aga hariv.

Itaalia katoliku piiskoppide konverentsile kuuluva väljaande Avvenire filmikriitiku Andrea Fagioli hinnangul on Netflixi kõmulise filmi "Cuties" ehk "Armsakesed" vastane kampaania põhjendamatu, kuna filmis puudub tema arvates igasugune laste seksualiseerimise motiiv.

"Tellijad, kes on Netflixi voogedastusplatvormi peale vihaseks saanud, algatades filmi "Mignonnes", mida rahvusvaheliselt tuntakse nimega "Cuties" (Armsakesed), vastu kampaania, pole seda näinud või on piirdunud filmi reklaamidega. Vastasel juhul pole nad aga filmist aru saanud või on seda vaadanud valede silmadega," filosofeerib Fagioli, otsides tublisti üle poole miljoni protestiallkirja saavutanud Netflixi vastase kampaania põhjuseid.

Ülal: tunnuspilt, mille taustal Itaalia katoliku piiskoppide konverentsile kuuluva ajalehe filmi-ja televisioonikriitik väidab, et Netflixi filmis "Armsakesed" puudub igasugune laste seksualiseerimise motiiv ning linateos olevat pigem hariva iseloomuga. Foto: ekraanitõmmis, Avvenire.

Katoliikliku väljaande tele- ja filmikriitik ise linateoses erilisi probleeme ei näe. Fagioli hinnangul ei tegele Senegali päritoluga Prantsusmaa filmirežissööri Maimouna Doucouré 11-aastaseid tüdrukuid seksuaalsetes poosides kujutav filmi mingil juhul "eelpuberteediealiste laste skandaalse seksualiseerimisega" ning ilmselgelt ei julgusta film Fagioli arvates ka pedofiiliat.

"Probleem ei seisne nendes tüdrukutes, kes teatavatel tasanditel kasvavad liiga kiiresti, ilma et neil oleks välja kujunenud küpsus ja vastupanuvõime. Probleemiks on maailm, mille me oleme nende ümber loonud, ilma vanemateta ja sotsiaalmeediaga, mis julgustab uskuma, et ainult siis oled sa olemas ja oled keegi, kui sulle on pandud piisavalt palju like'e," arutleb filmikriitik.

"Kui korrektselt tõlgendada ja hästi esitleda, võib "Armsakestest" saada hoopis hariv film," leiab Fagioli.

13. septembril asus Netflixi "Armsakesi" kaitsma ka katoliikliku päevalehe Avvenire majandustoimetuse juhataja Massimo Calvi, kelle arvates ei tasu filmi käsitledes minna "tühistamiskultuuri" teed, vaid "publikul tuleks leida endas julgust hindamaks teose loovust, laskumata tsensuuri".

Päevaleht Avvenire loodi aastal 1968. 75% Milanos tegutseva väljaande aktsiatest kuulub Itaalia Piiskoppide Konverentsi (Conferenza Episcopale Italiana, CEI) allasutusena toimivale Pühade Assisi Franciscuse ja Siena Katariina religioossele sihtasutusele (Fondazione di Religione "Santi Francesco d'Assisi e Caterina da Siena").

Avvenire ise määratleb end katoliikliku inspiratsiooniga päevalehena.