Postimehe kolumnist ja Aasta arvamusliider 2018 Ivan Makarov ütles Konservatiivsel Konverentsil Objektiivile antud intervjuus, et eestlased peavad hoidma oma keelt ja kultuuri ning kaitsma oma lapsi ideoloogilise ümberõpetamise eest.

Konservatiivsust seostab Makarov esmajoones maalähedusega, oma perest ja maast hoolimisega. Konservatiiv eelistab oma rahvast kõigile teistele.

Võimalikku ohtu näeb arvamusliider aga laste ideologiseeritud kasvatamises ja harimises.

„Minu jaoks punane joon on lapsed. Me peame ise kasvatama oma lapsi ja usaldama neid ainult nende kätte, kes ei hakka neid ümber õpetama nii, et nad kaotavad üldse taju, mis maailmas on õige, mis vale – kuidas loodus meid on loonud. Et nad kasvaksid normaalseteks inimesteks," tõdeb Makarov.

Makarovi hinnangul on meediaruum kallutatud liberaalsete ja vasakpoolsete vaadete poole ning kultuur on muutumas pinnapealseks ja odavaks. Et eesti keel ja kultuur säiliks, kutsub ta andma rohkem sõna konservatiividele ja samas hoiatab:

„Tuleb hoida oma kultuuri, oma keelt. Seda keelt eestlased ei tohi käest lasta. Ma tean mida ma räägin, ma vaatan natuke kõrvalt ka."

Ivan Makarov osales Konservatiivse Konverentsi esimeses arutelus teemal „Millised on konservatiivide punased jooned?". Kuula ka arutelu täispikka salvestust Objektiivis.

Toimetas Oto Tuul

Konservatiivne Konverents: millised on konservatiivide punased jooned?