Konservatiivsus on sarnane kaitseväele, sest mõlemad on vajalikud ühiskonna kaitsmiseks kahjulike ja vaenulike jõudude eest, tõdes raadiomees ja Postimehe poolt 2019. aasta arvamusliidriks tituleeritud Ivan Makarov intervjuus Objektiivile.

Palju aastaid ERRis Raadio 4 vastutava toimetajana töötanud Makarov ütles, et tema jaoks seondub konservatiivsus ennekõike aususega – aususega iseenda, oma perekonna ja teiste inimeste suhtes.

"Ajalukku vaadates on muidugi selge, et keegi ei ole päris puhas, aga samas näeme, et rohkem seostuvad suured vägivallaaktid ikkagi vasakpoolsetega. Konservatiivne inimene hoiab rohkem teisi inimesi, eriti just oma inimesi," selgitas tuntud raadiohääl oma elufilosoofia tagamaid, juhtides ühtlasi tähelepanu, et ka revolutsioon Venemaal oli ennekõike suunatud konservatiivsete inimeste ja ühiskonnagruppide vastu.

Konvservatiive võib Makarovi hinnangul võrrelda kaitsejõududega.

"Milleks on Eesti kaitsejõud loodud? Kas selleks, et rünnata suurt Venemaad? Ei, need on kaitsejõud, millele vastandub ründearmee," selgitas ta, tuues esile, et konservatiivide ülesandeks on kaitsta ühiskonna aluseid.

Millest täpsemalt vestluses juttu tuli, seda kuula videost! Ühtlasi soovitame kuulata Ivan Makarovi allpool osutatud lugu "Mis minu Eestist saab?":