Abielureferendumi pommitamine parandusettepanekutega riigikogus? Igor Kolgarjovi joonistus.

Naftamaardlateta Eestil pole kunagi olnud kolooniaid, me pole pidanud vallutussõdu, aga meie maailma rahumeelseimad maksumaksjad peavad andma raha Süürias maailma rikkaimate riikide poolt teostatud või toetatud pommitamiste heastamiseks ning maksma ülalpidamiskulusid nii nendele, kes nendest riikidest põgenesid, kui ka neile, kes sinna jäid. Mis loogika see on, küsib Ivan Makarov.

„Seoses sellega, et USA ülemkohus seadustas omasooliste abielud, palume tungivalt Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumil mitte kasutada enam terminit „meie Ameerika partnerid…" Anonüümne allikas presidendi administratsioonis

Välisminister Eva-Maria Liimets osales teisipäeval Süüria tulevikukonverentsil, kus andis teada, et Eesti toetab sel ja järgmisel aastal Süüria konflikti tagajärgede leevendamist humanitaarabina 1,3 miljoni euroga. Seni on Eesti kriisi leevendamiseks eraldanud kokku 11 miljonit eurot. Ka on Eesti kohustatud võõrustama sõjapõgenikke, kindlustama neid elamispinnaga, maksma ülalpidamiskulud jne. 

Naftamaardlateta Eestil pole kunagi olnud kolooniaid, me pole pidanud vallutussõdu, aga meie maailma rahumeelseimad maksumaksjad peavad andma raha Süürias maailma rikkaimate riikide poolt teostatud või toetatud pommitamiste heastamiseks ning maksma ülalpidamiskulusid nii nendele, kes nendest riikidest põgenesid, kui ka neile, kes sinna jäid. Mis loogika see on? RBK arvutas 2015. aastal välja, et Venemaa kulutas Süüria sõjategevusele 2,5 miljonit dollarit päevas, Bloomberg teatas aga 3,28 miljonist dollarist päevas. Kuhu te ronite oma hambaorgiga? 

Venelastel on laialdaselt käibel uus rahvatarkus: „Voroneži pommitamine": aastaid tagasi kurtis üks Voronežist päris rahvasaadik, et kogu oblast sai riigilt kolme aasta jooksul vähem raha, kui tilluke Osseetia pärast Gruusia konflikti 2008. aasta augustis. „Pommitage ka meie Voronežit, ehk me siis ehitame endale vähemalt teid," ütles rahvavolinik. Siit küsimus meie heldekäelisele välisministrile Eva-Maria Liimetsale: kas te ei saaks korraldada koostöös oma kolleeg Kalle Laanetiga ühte väikest Kallaste linna pommitamist? Sest nagu teatas veel 2014. aasta jaanuaris EV statistikaamet, kõige vaesem Eesti linn on just Kallaste, kus suhtelises vaesuses elas 40,8% sealsetest lastest. No et heidate sellele vaesusepesale mõne pommi ja siis suunate sinna Süüriale antava raha, mis oleks ju meie kaasmaalaste jaoks lausa külluse sarve kummutamine.

Sest Venemaa poolt korralikult pommitatud ja kontrollitava Süüria jaoks on 1,3 miljonit ikka naeruväärselt vähe, kuna sealkandis lahmivad süürlased, venelased, ameeriklased ja teisedki suurriiklased on tekitanud kahjusid paljude miljardite eest. Ka on mõneti kummastav tõdeda, et seekordse Süüriale antava abiga umbes samas suurusjärgus on meie tollane sotsminister Tanel Kiik toetanud riigirahast meie geide ja lesbide kaugeltki mitte nii traagilisi harrastusi.

Kas piinlik ei ole? Kuid siit paistab ka lõhkeainevaba alternatiiv Kallastele: üks korralik „sex bomb", üks väike dessant geilangevarjureid, kes võiksid sealkandis natuke telkida, ning juhtubki ime – piiks-piiks, ja riigiraha tuleb. Tõsi küll, võib vältida ka seksaktivistide langevarju troppide otsas kiikumist ja lihtsalt saata nende sõbrast dromomaan Kersti Kaljulaid ja tema kohvrikandjatest kaaskond koroonaajaks palgata puhkusele, nagu praegu tehakse paljude nendest tunduvalt töökamategi inimestega: uute tüvede levik oleks ilmselt pidurdunud ja kokkuhoitud miljoneid jaguks nii Kallaste vaesuses virelevatele lastele, Yana Toomi sõbra Assadi ponnistuste tulemusena orbudeks jäänud Süüria lastele kui ka meie veelgi rängemalt tagakiusatud LGBT-lastele.

Kui keegi arvab, et homolangevarjurid oleks liiga ulmeline pilt, siis on see siiski reaalelust võetud: Venemaal peetav dessantväelaste päev on kuulus selle poolest, et linnade tänavatele ilmuvad rohked dessantväelaste vormiriietuses riiakad tüübid, kes parimal juhul taovad tühjendatud viinapudeleid oma pea vastu puruks, halvemal löövad neid ärritanud möödujatel nende viinapudeliga päid lõhki. 2. augustil 2020. aastal peeti lausa ВДВ juubelit ja Jaroslavlis ilmus seks puhuks kesklinna geiaktivist Jaroslav Sirotkin, kes mässis end vikerkaarelipu sisse ja tõstis enda kohale paar plakatit „Ettevaatust: traditsioonilised väärtused!" ja – oh õudust – „Геи служат в ВДВ". Teda valvasid kaks riigipalgal miilitsat, kuid ka nemad ei jaksanud oma hoolealust kaitsta: pühaduse tõotusest ärritunud dessantväelased lõid aktivisti, nagu vene muinasjuttudes tavaks on, kolmekordselt: kolm korda kõhtu, kolm korda pähe ja tallasid tema prillid puruks. Nii ta kirjutaski politseile esitatud avalduses. 

Geiaktivist Sirotkin vaidleb enne pasunasse saamist tüüpilise ärritunud vene dessantväelasega. Kuvatõmmis.

Kuid optimistina üritan ma ka selles nördimapanevas sallimatuse vandalismiaktis leida midagi õpetlikku: erinevus rikastab ja ka Eestiski toimuvaid praide võiks korraldada kuidagi leidlikumalt, sest need laiemale üldsusele adresseeritud üritused on kuidagi kitsalt üksluised – igal aastal üks ja seesama fantaasiavaene kintsuvälgutamine, korraldajad on vajunud stampidesse ja rutiini, nagu Putin oma 9. mai paraadiga. Ma nüüd ei soovi, et selle lärmaka defilee ajal lendaksid Tallinna kohal lillad lennukid ja nendest sooritaksid täppishüppeid mõnele mõnusalt ümmargusele roosale sihtmärgile julged (et mitte öelda mehised) vikerkaarevärviliste langevarjudega aktivistid, kuid geiparaadil võiks ju kasutada näiteks vikerkaarekujulisi palankiinbatuute, kus kargaksid lustakalt õhku univormis geid ja mida kannaksid õlgadel riigikogu SDE ja RE liikmed ning kõik LGBT aumärkidega autasustatud isikud, k.a. Kadrioru rahvas…

Kuid kas kõik see pidu ja pillerkaar saaks tõesti aidata Kallaste vaeslapsi või hoopis ohustaks neid? Auhinnatud vägivallaennetaja Mikk Pärnits, kes armastab solvata kuulsaid naisi (näiteks kasutas ta kirjaniku Sirje Kiini aadressil kommentaariumis sõnu "hüppa p**si" ning nimetas teda "kaagutavaks vanamutiks", arendades viimasega Jürgen Liigi tuntud koprolaalia pärli), väitis auhindamistseremoonial, et  "traditsiooniline perekond on lapsele kõige ohtlikumaks kohaks". Kuid kui Pärnits ise looks oma maitsele vastava perekonna, oleks see koht siis lapsele ohutu, eriti arvestades seda, mida antud tegelane on kirjutanud näiteks Malle Pärna aadressil? Keegi võib ju täiesti põhjendatult küsida, et äkki on selline pöörane agressiivsus ja õelus omased ebatraditsioonilistele perekondadele üldse? Et kui räägitakse antud võtmes traditsioonilisest perekonnast, siis kas keegi on uurinud, kui turvaline on lastel kasvada samasooliste paaride volialas? Kui aga uuritakse ja ei kasutata sealjuures BLMi matemaatikat, võib tulemus olla niivõrd šokeeriv, et seda ei avaldata peavoolumeedias ja blokeeritakse Facebooki taolistes vaba sõna gazwagenites

Andrew Phillip Cunanan võib-olla unistas samuti armupesast Giovanni Maria "Gianni" Versace ja Tom Cruise'iga – jumal tänatud, et vähemalt Cruise ellu jäi. Veebruaris näitas ETV „Krimireede" rubriigis sarja „Ääremaa" esimest osa, kus politseiinspektor Tom Mathias uuris 64-aastase majaomaniku salapärast kadumist, mereäärse majakese vannitoa põrand on kaetud verega ja inimesed aina hukkuvad. Lõpuks selgus, et sarimõrvar oli noor naine, kes vägistati hooldekodus 13-aastasena (ta oli vaid aasta noorem tollest treeneri hoolealusest tüdrukust, keda magatas Nõmme Kalju nimelises asutuses jultunud eakas brasiillane) ja temalt võeti ära seejärel sündinud tütar. Ema otsis oma tütart ja tappis julmal viisil selle looga seotud inimesi. Siis aga selgus, et pisikese lapse oli ära tapnud ja maha matnud ärapööranud ema parim sõbranna, kes oli meeletult armukade, kuna tema südamedaam armastas oma vastsündinud last temast rohkem. Ka nüüd rääkis filmis sõbranna korduvalt, kui hullult armastab ta oma silmarõõmu ja kuidas laps võttis temalt teise naise armastuse ja tähelepanu, millepärast ta „inglikese" ära kägistaski. See ülestunnistus päästis preestri elu, kellel õnnetu ema üritas parajasti noaga kõri läbi lõigata. Riigitelevisioonile tuleb au anda, sest see näitas üpris veenvalt, et ei tasu ikka kiirustada homopaaridele võõraste laste lapsendamise õiguse andmisega ajal, kui nende lihasedki lapsed võivad sattuda tõsisesse ohtu. 

Eestis tuleb lasteahistamiste teateid nagu oavarrest, kusjuures tegemist on ilmselgelt jäämäe veepealse osaga: kui tuli ilmsiks Getulio Aurelio Fredo juhtum, siis hakati natukenegi harutama justnimelt meie jalgpallilaste seksuaalset ahistamise sasipundart: selgus, et mõni aasta tagasi töötas FC Floras just selline 13-aastaste tüdrukute naistreener. „Teame juhtumit, kus ühe klubi noor naistreener tegi sotsiaalmeedias tema poolt treenitavale alaealisele tütarlapsele kahetimõistetava vihje, millest lapsevanem informeeris klubi, kes treeneri ametist vabastas," ütles Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak 22. märtsil Delfile. Aga peale jalgpalli on meil veel arenenud korvpall, võrkpall, male ja muu raskejõustik… Ja muidugi keskerakond, mille liige on kestvalt Priit Toobal.

Maailmas enamtsiteeritud õpetlast prantsuse filosoofi Michel Foucault'd seostatakse USAs võidutseva „uusnormaalsuse" identiteedipoliitikaga, tema suurimaid fänne on ka mustanahaline muusik MC Hammer, aga nagu kirjutab The Times, oli tegemist pedofiilist vägistajaga, kes elades Tuneesias magatas regulaarselt pisikesi 8-aastaseid araabia poisse, valides kohtumiskohaks kalmistu: "Ta astus hauakivide peal väikeste poistega seksuaalvahekorda." Aga täna, kui tõsimeeli hakatakse muutma Beethoveni ja Mozarti „rassistlikke" noote, võib ju ka Foucault' harrastusi muuta uusnormaalseks peremudeliks, sest praegu toimuv idiotism on just nii piiritu.

Reddit'i administratsioon palkas endise poliitiku Aimee Knighti, kes oli seotud kahe lapspornograafia skandaaliga. Kui kasutajad hakkasid avaldama oma protesti seoses sellega, et neid modereerib-toimetab tuntud pedofiil, hakati neid blokeerima, keelates Knighti nime igasugune mainimine, misjärel süüdistasid üle 200 suure Redditi grupi moderaatorid juhtkonda tsensuuris ja läksid üle suletud režiimile. Kui seda tegi ka 27 miljoni kasutajaga r/Music, teatas Reddit, et Night sai lõpuks kinga.

Nagu kirjutab The Verge, Knight töötas Redditis Suurbritannia poliitilisele olukorrale pühendatud r/UKPoliticsi koosseisulise administraatorina. Ta on "naistransgender" ja astub avalikult välja "transgenderite" eriõiguste eest, enne Redditit oli Knight r/lgbt foorumi vabatahtlik moderaator. Tegi edukat poliitilist karjääri, olles briti Roheliste erakonna pressisekretär, kuid heideti 2018. aastal välja, kuna palkas omaenda valimiskampaaniasse oma isa David Challenori, keda oli süüdistatud lapsevägistamises ja lastud vabadusse kautsjoni vastu. Challenori süüdistati 22-s episoodis, nii lapse vägistamises kui ka lapspornograafia valmistamises ja lõpuks sai 22 aastat vanglat. Kuid selle toreda ja turvalise ebatraditsioonilise pere transgenderist tütar jätkas poliitilist karjääri liberaaldemokraatide erakonnas, sattudes 2019. aastal uude skandaali, mis oli seotud alaealistega seksimise stseenide kirjeldamisega tema partneri Twitteris. Saades kinga kolis Knight USAsse, kus ilmselt tunneb ennast nagu Lusitaania teetigu roosiaias.  

Aimee Knight. Foto: vgtimes.ru

Kogemused on näidanud, et Eestiski on sallivuse sildi all toimumas selline normide ümberhindamine ja neonormaalsuste kehtestamine, et maailma valitsema kippuva võika pedofiili Foucault' ideoloogia võidukäiguga saavad uueks normaalsuseks ka meie oma Knightid ja Challenorid (lasteaias nokunäitamise laulu esitavad tädid on meil juba olemas). Ning tehakse seda ikka ja jälle meie laste arvelt – nende turvalisuse, tervise, psüühika, tuleviku ja ka lihtlabaselt nende vanemate rahakoti kulul.

Tulles aga tagasi loo alguses mainitud „Voroneži pommitamise" juurde, tõdegem, et kõigil Venemaa juhtivatel lääne vihkajatest propagandistidel ja riigijuhtidel on lääneriikides kinnisvara, pangaarved ja seal elavad nende lapsed, millega seoses ringleb venelaste hulgas üks tore anekdoot:

Lavrov helistab Šoigule: kuule, Kužutegovitš, ära pommita New Yorki, seal elab minu tütar! 

– Šoigu on nördinud: no kurat! Peskov palus mitte rünnata Londonit ja Pariisi, Medvedev – Berliini, Mizulina – Belgiat, Žirinovski – Šveitsi… On helistanud teisedki meie omad, see nimekiri on pikk, kõigil elab kuskil keegi… Kuule, Lavrov, aga keda siis pommitada? 

– Mmm – jääb Lavrov mõttesse – no äiga Voronežile, meie omi seal kohe kindlasti ei ole.

Eesti Vabariigi abivalmis vaktsineeritud eesliinivalitsus, äiake Kallastele! Teie omi seal ju samuti ei ole. Nagu ka ülejäänud Eestis.