Joonistus: Pikabu

Millega tegeles kõik need 30 aastat meie kõrgepalgaline „vene" poliitiline kiht ja riigi poolt toetatav venekeelne meedia, kui 90% siinseid vene kodanikke hääletab Putini ja Jedinaja Rossija poolt, mis on ilmselt kõrgeim näitaja kõigis endistes N. Liidu vabariikides, pärib Ivan Makarov.

Tallin atakujut! Povtorjaju: naš Tallin atakujut estontsõ!" – Ivanhoe, Tallinna raad

Eesti riik tammub juba 30 aastat ühe ja sama reha peal. Rehal vaid kaks titaanist pulka, mis iial ei murdu – üks on integratsioon ja teine on venekeelne meedia. Iga uus valitsusjuht nullib ära kõik selle jama, mis oli imiteeritud enne teda, ja alustab puhtalt lehelt.

Et nüüd me integreerime nad ära ja isegi vene meedia muutub ausaks ja eestimeelseks. Öeldes seda hüppab uus valitseja mõlema jalaga tema ette röövelnõunike poolt täpselt asetatud rehale, ja et mitte obadust saada, kallutab momentaanselt oma pead vasakule või paremale, reeglina ikka vasakule. Reha malmist vars vuhiseb tema meelekohast mööda ja tabab eesti rahvast ja rahvusriiki otse näkku. Põmm!

Iga kord tühistatakse kõik tuulde loobitud miljonid, nagu Putin oma eelmised valitsemisaastad, ja selle rahva rahaga ülekullatud süvaputinistid saavad samuti alustada puhtalt lehelt, imiteerides tööprotsessi ja kirjutades mingeid uskumatult rumalaid võltsaruandeid. Aga kuna valitsuses on kas võrreldava IQ-ga inimesed või lihtsalt Stenbocki maja puuküürnikest kaasosalised – kusjuures esimene absoluutselt ei sega teist – läheb äri täie auruga edasi ja Brüsselis arvataksegi tõsimeeli, et integratsioon Eestis teeb suuri edusamme, me siin armastame teineteist ja ei hakkagi tulistama üksteisele selga, kui siia peaksid idapiiri tagant tulema lastevägistajad, massimõrvarid ja muud traditsioonilised nõukogudemaa tšikatilod. 

Tegelikult peaksid meie rohked integratsiooni imiteerivad kahjurametnikud ammu istuma kinnipidamisasutustes ja nende vara peaks olema konfiskeeritud, maha müüdud ja sellest saadud raha tagastatud eesti rahvale, kellelt on see petuteel saadud. Ja pole vahet, kas rahasaajad lihtsalt ei ole oma ülesannetega toime tulnud või ei kavatsenudki toime tulla – tegemist on libaintegreerijatega, kes parimal juhul ei levitanud riigiraha eest putinistlikku propagandat ja ei õhutanud estofoobiat. Aga selliseid, kes seda ei levitanud ja ei õhutanud, on vähe.

Võiks ja ehk peakski juba ükskord küsima, et millega tegeles siis kõik need 30 aastat meie kõrgepalgaline „vene" poliitiline kiht ja riigi poolt toetatav venekeelne meedia, kui 90% siinseid vene kodanikke hääletab Putini ja Jedinaja Rossija poolt, mis on ilmselt kõrgeim näitaja kõigis endistes N.Liidu vabariikides? No näiteks oluline osa venekeelsetest väljaannetest ässitas oma auditooriumi pidevalt eestlaste, eesti keele ja riigi vastu, mis kulmineeruski 2007. aasta aprillisündmustega. Nüüd kardame me selle kordumist, kuna tollest ajast peale pole ju riigi mõistus sugugi küpsem ega keskerakonna poolt savisaaristatud venekeelne elanikkond lojaalsem. 

Kõik need iseseisvuseaastad eraldas EV valitsus äärmiselt viletsalt töötanud Vene meediale raha. Ja mida rohkem oli siinse venekeelsete aktivistide kolonniga jama ja probleeme, seda rohkem eraldati vahendeid venekeelsetele väljaannetele, loodi uusi kanaleid ja portaale. Ja mida rohkem oli pahandusi, seda rohkem sai raha. Kas nutikad ajakirjanikud peaksid kõigest väest üritama oma tuluallikast ilma jääda? Mida sai eesti riik ja eesti rahvas nende 30-aastaste investeeringute eest? Marodöörlust Tallinnas, zombide paraadi, küüditatud eestlaste mälestuseks Vabaduse väljakul süüdatud küünalde jalgadega peksmist ja fašistliku Venemaa võigaste kuritegude toetamist Ukrainas? Seda, et eesti sõdurid ei tohi kanda 9. mail oma riigi pealinnas oma vormi? Et uus seadus ei keela otseselt mitte ühtegi konkreetset vene agressiooni sümbolit, aga politseijuht Elmar Vaher ei soovita see-eest täiesti konkreetselt eesti lippu „provotseerivalt" kasutada: "Soovime vältida olukorda, et politsei võtab inimesel Eesti lipu käest ära."

Ehk EV riigilipp on Eestis ühel pulgal Georgi lindiga. Aga keelame siis „võidupäeval" juba ka ärritava eesti keele „provotseeriva" kasutamise. Kuhu see riik jõudnud on?

Kusjuures see jaburus on ju samast puust Varro Vooglaidile ja Mart Helmele korraldatud ajujahiga: võetakse Eesti eestimeelseimad mehed ja tambitakse kogu vasakäärmusliku karjaga mutta, süüdistades neid venemeelsuses. Sama hästi võib süüdistada putinimeelsuses ka sinimustvalget lippu. Ja seda lubabki täiesti ametlikult teha politseijuht Vaher: võtame „provotseeriva" Eesti lipu ära. Politsei juba lohistas minema meeleavaldusel EV riigihümni tšellol mänginud nelja lapse ema, keda hiljem ka represseeriti kontserttuuri ärajätmise ja töölepingu lõpetamise teel. 

Samas on Eesti meedia suu ikka lukus selles osas, et Yana Toom nimetas Kanal 2 saates naiste vägistamist sõjas loogiliseks ja vältimatuks. Mitte üks piiks ei tulnud mitte ühestki tundlikust peavoolikust.

Nüüd kujutagem ette, mis algaks siis, kui sama oleks öelnud mõni konservatiivist poliitik. Sest meie valitsusmeelsete vasakliberaalide jaoks on palju vastuvõetavam eesti keele ja meele veendunud vastasest putinist, kui eesti patrioot. Sest meie liberaalidel ja Kremlil on tegelikult üks macronilik eesmärk – rahvusriigi hävitamine. Lihtsalt ühed tahavad eestlastest kui rahvast „vabastatud" territooriumil arendada multikultit, teised aga seda russifitseerida. Ühed on selle poolt, et väikest Eestit neelaks alla globaliseeruv maailm, teised – et meid kugistaks alla vene maailm, olgu see reanimeeritud N.Liit või siis Putini tsaaririik.

Eesti rahva, keele ja kultuuri säilimise mõttes läbi aegade teeb sama välja, kuigi esimene variant on seotud vähemate metsikustega. 

Siit küsimus: miks peaks EV põhiseaduse poolt kaitstud Eesti rahvas kaduma koos oma kultuuri ja keelega? Miks eestlased peaksid seda soovima ja lubama? Mis neil siis viga on? Üks rahumeelsemaid rahvaid üldse, ilusa keele ja kordumatu põhjamaise kultuuriga, töökas ja haritud, ilusad naised, mehed ja lapsed. Miks nad ei võiks omal maal olla? Miks peaks põlisrahvas loovutama oma peremehe õigused inimestele, kes tulevad siia mugavama elu otsinguil? 

Me ju alles nüüd nägime tõelisi põgenikke, kellest naised ja lapsed moodustavad 85%, sest mehed kaitsevad kodumaad. Enne seda meid taheti veenda, et umbes sama protsendi ulatuses noortest meestest koosnevad märatsevad hordid Aafrikast on õnnetud pagulased. Ja nüüd on ukrainlaste peale vihased nii Euroopat üleujutanud muidusööjad Mustalt mandrilt kui ka paljud kohalikud venekeelsed Eestis.

Et kuidas siis nii: mingeid Venemaa vaenlasi ja banderovlasi aidatakse meie privileegide arvelt! Ja Jufereva ja Toom muudkui veenavad oma valijaid selles, et eesti riik on kohalikke venekeelseid halvasti kohelnud ja diskrimineerinud. Ja need „kannatused" on võrreldavad genotsiidi ees seisvate ukrainlaste omadega. 

Aga põhjus on ju ilmne: ennast diskrimineerituna tundvad valijad valivad tagasi oma „kaitsjaid", rahulolematu elanikkonna kutselised „integreerijad" saavad palka ja venekeelne meedia saab riigilt toetust. Kas keegi neist on huvitatud valijahäälte, palkade ja toetuste kadumises? Ärge tehke nalja, parasiidid tahavad ikka kurnata kunstlikest vastuoludest vaevatud nõrgestatud immuunsüsteemiga organismi. 

Lõpetage juba ükskord see lõputu raha pumpamine integratsiooni ja Kremli jutupunktide transleerimise paberhunti, lõpetagem savisaarlaste nuumamine ja andkem see raha eesti rahvuskultuurile, teadusele ja meditsiinile. 

Iga riigi kodanikud valigu oma riigi võimu, nagu Euroopas ongi enamasti tavaks – Vene kodanikud Venemaa võimu, Eesti kodanikud Eestimaa võimu. Ainult nii päästame me oma pealinna aastakümneid kestnud ja aina süvenevast veretust okupatsioonist, eesti keele ja meele suhtes vaenulikust korrumpeerunud võimust. 

Meile usaldatud Ukraina lapsi ei tohi anda venestamiseks umbkeelsetele sovettidele Garanžadele. Eesti elamislube tuleb anda ja pikendada ainult nendele, kes peavad meie riigist lugu ja ei astu selle vastu. Kellele ei meeldi meie seadused ja tavad, võivad alati minna tagasi oma kodumaale või kuhu iganes. Me ei pea anuma pirtsakaid ja uhkeid šoviniste, et nad võtaksid endale Eesti kodakondsuse. Me pole kohustatud peale maksma eesti keele õppimisele, seda tehku õppijad ise, kuna see on kõigepealt nende endi huvides.

Õppigem ukrainlastelt, kes armastavad ja kaitsevad oma maad.

Meil on seda ju palju kergem teha.

Seni veel.