Jaak Madison. Foto: Scanpix

Eesti valitsus peaks Läti, Austria ja Visegrádi grupi riikide eeskujul saatma Euroopa Liidule selge sõnumi, et meie riik rohkem kvoodiimmigrante vastu ei võta, ütles riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison.

"Arvestades murelikuks tegevaid arenguid Euroopa Liidus, on ainult aja küsimus, millal hakatakse Eestile taas immigrante pähe määrima," ütles Madison.

"Hiljuti tegi Euroopa Liit tegi teatavaks plaani võtta vastu 50 000 põgenikku otse Aafrikast, Lähis-Idast ja Türgist, et migrandid ei võtaks ette ohtlikku reisi üle Vahemere. Euroopa Parlamendis küpseb kava kehtestada liikmesriikidele kohustuslikud kvoodid pagulaste vastuvõtmiseks."

Madisoni sõnul ei tohi lubada Eesti valitsusel Brüsseli jõupoliitikaga kaasa minna:

"Eesti peab immigratsiooniküsimustes hoidma kokku Ida-Euroopa riikidega. Nii nagu Poola, Tšehhi, Ungari, Slovakkia, Läti ja äsja parempoolse valitsuse saanud Austria on jäigalt vastu teistesse riikidesse saabunud immigrantide lubamisele oma riiki, peab ka Eesti valitsus ütlema Brüsselile selge "ei". Eesti peab seisma liikmesriikide iseseisva immigratsioonipoliitika säilimise eest."

Europarlament kibeleb kinnistama pagulaskvoote, vastasleeriga liitus Läti