Jaak Valge ja Henn Põlluaas. Fotod: Objektiiv ja riigikogu

Jaak Valge (EKRE) hinnangul on presidendimääramise tupikseisus kodanikel vaja näidata üles oma meelsust ning toetada petitsioone Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna presidendikandidaadi Henn Põlluaasa ja presidendi otsevalimiste toetuseks.

"Presidendi otsevalimist soovib rõhuv enamus meie kodanikest, aga praeguse presidendikandidaadi otsimise protsessiga antakse justkui näitlik õppetund neile, kes selle vajalikkuses on siiani kahelnud," tõdes parlamendisaadik Valge Objektiivile.

Valge tuletab meelde, et presidenditoolile pürgijatest on Henn Põlluaas lubanud ainsana presidendiks saamise korral esitada esimese asjana presidendi otsevalimise eelnõu.

"Kui Henn Põlluaas saab presidendiks, siis on lootust, et järgmise presidendi valime ise, meie kõik."

"Nii petitsioonile presidendi otsevalimise toetuseks kui ka petitsioonile konkreetselt Henn Põlluaasa toetuseks saab allkirja anda keskkonnas petitsioon.ee. Ma saan aru, et paljudele võib tunduda niisuguste palvekirjade esitamine ebaväärikas, aga see on parem, kui meelsuse mittenäitamine. Lahenduseks on, kui kodanikud saaksid ise ka siduvate rahvahääletuste algatamise võimaluse. Teeme kõik, et see teoks saaks," tunnistab teenekas ajaloolane ja riigikogu liige.

Petitsioonikeskkonnas petitsioon.ee võib alates juuli lõpust anda oma allkirja EKRE kandidaadi ja presidendi otsevalimiste toetuseks.

Põlluaasale saab oma toetusallkirja anda SIIN ning presidendi otsevalimist rahva poolt saab oma allkirjaga toetada SIIN

Toimetas Markus Järvi