USA võimu- ja meelelahutustööstuse ringkondades laialdasi sidemeid omanud finantsistist pedofiil Jeffrey Epstein 31. juulil 2019 New Yorkis kohtus. Joonistus: Jane Rosenberg, Reuters/Scanpix

New Yorki kohtuarstide büroo avalikustas Jeffrey Epsteini surma puudutavad fotod, kuid nende seas pole ühtegi pilti, millel oleks kujutatud enesetapu sooritanud Epsteini tema kongis.

Surmakohal tehtud inimese foto on võtmetähtusega osa iga kohtuarsti töös otsutamaks, milline on surma põhjus. Kui sellist fotot olemas ei ole, siis on otsus, et Epstein sooritas enesetapu, tehtud ilma olulise tõendusmaterjalita, vahendab NationalFile.

Jeffrey vend Mark Epstein palkas tema surma uurima tuntud patoloogi Dr Michael Badeni. Badeni sõnul on ilma nimetatud fotota võimatu langetada otsus surma täpsete põhjuste kohta ja tegemist on "kiirustades langetatud otsusega".

Baden leiab, et Jeffrey Epsteini surma puudutavad seni avalikustatud tõendid viitavad rohkem mõrvale ja kägistamisele kui enesetapule.

Badeni sõnul tasub veel tähele panna tõendusmaterjalide lahknevusi võrreldes ametliku surmaversiooniga. Sündmuskohal oli pastapliiats, mitu silmust ja väidetaval surmasilmusel olnud tilkagi verd. Epsteini kaelal olev poomisjälg ei kattu voodilinast tehtud silmuse jäetava jäljega, millega Jeffrey Epstein ennast väidetavalt üles poos.

Lisaks on väidetavalt kogemata ära kustutatud kogu sündmuskoha ümbrust puudutav videomaterjal.

Sündmuskoha pilte vaadata ja pikemat Dr Badeni kahtluste kirjeldust saab lugeda siin.

Toimetas Karol Kallas

Jeffrey Epsteini enesetapukatsete vangla videosalvestused on jäädavalt kadunud