Joe Biden Foto: Scanpix

Joe Biden teatas laupäeval 30. juulil, et ta on ühe nädala jooksul andnud teist korda positiivse koroonaviiruse proovi ja eraldab ennast ühiskonnast.

Bideni arst Dr Kevin O'Connor kirjutas avalikus teadaandes, et viiruse taasesinemine on tingitud "tagasilöögi Covidist" (rebound COVID), mis väidetavalt juhtub üksikute inimestega, keda ravitakse Covid-19 vastaste ravimitööstuse Pfizer toodetud Plaxovid tablettidega , vahendab Breibart.

"Rahvas, täna ma andsin taas positiivse Covid proovi. See juhtub väga väikese rahva osaga. Mul ei ole sümptomeid, kuid ma jään kõigi mind ümbritsevate inimeste pärast isolatsiooni. Ma teen jätkuvalt tööd ja asub peatselt taas teekonnale, " kirjutas keegi Bideni sotsiaalmeedias. 

Biden andis esimest korda positiivse Covid-19 proovi 21. juulil. 26.–29. juulini olid Valge Maja arsti sõnul tema proovid negatiivsed. Biden on väidetavalt saanud neli Covid-19 vaktsiinisüsti.

Ameerika Ühendriikide Covidi spetsialist Anthony Fauci, kes on Covidi vastu vaktsineeritud ja tõhustatud, jäi samuti juunis Covid-19sse ja kasutas enda ravimiseks Plaxovidi. Nagu Biden, elas ka tema üle "tagasilöögi Covidi". Ta siiski õigustas rohu söömist, kuna see hoidis ta väidetavalt haiglast eemal. 

2021. aasta veebruaris teatas Fauci, et vaktsineerimine peatab Covid-19 leviku ja kaitseb inimesi haiguse eest.

Eestis kirjutasid rakulise immunoloogia professor Kai Kisand, molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson, molekulaarpatoloogia nooremteadur Uku Haljasorg, allergoloog-immunoloog Krista Ress ja allergoloog-immunoloog Maire Link veel 2021. aasta oktoobris, et "vaktsineerimine säästab elusid ja tervist" ja levitasid valet, et "vaktsiinid treenivad immuunsüsteemi". Inglismaal olid käesoleva aasta aprillist maini Covid-19 kätte surnutest 94 protsenti vaktsineeritud.

Toimetas Karol Kallas