Dr. Martin Makary Foto: kuvatõmmis YouTube'st

Tuntud teadlane ja John Hopkinsi ülikooli meditsiinikooli professor dr. Marty Makary lausus USA Kongressi erikomitee kuulamisel, et USA valitsusel oli valeinformatsiooni levitamisel COVID-19 pandeemia ajal suur roll. 

Makary lausus erikomiteele, mille kuulamisel osales ta koos kahe teise väga tuntud teadlase, dr. Martin Kulldorffi ja dr. Jay Battacharyaga, et „pandeemia ajal oli suurim valeinformatsiooni tekitaja USA valitsus. Valeinformatsioon, et koroona levis pindade kaudu, et vaktsineerimisega saadud immuunsus on tugevam kui loomulik immuunsus, et maskid olid tõhusad. Nüüd on meil lõplik Cochrani ülevaade sellest. Mida sa selle ülevaatega teed? Cochran on kõige autoriteetsem tõenduskogu meditsiinis. See on olnud aastakümneid. Ja sa lihtsalt ignoreerid seda? Ei räägi sellest?"

„Või et müokardiit oli tavapärasem pärast koroonasse nakatumist kui pärast vaktsineerimist," jätkas dr. Makary. „See ei ole tõsi. Müokardiit on 4–28 korda tavapärasem pärast vaktsineerimist. Et noorel inimesel on tõhustusdoosist kasu, on valeinformatsioon. Meie kaks vaktsiinide tippeksperti lahkusid toidu- ja ravimiametist (FDA) protesteerimaks selle vastu, et tõhustusdoose süstiti noortele, tervetele inimestele. Mitte kuskil ei avalikustatud andmeid. Seetõttu ei avaldanud CDC mitte kordagi alla 50-aastaste tõhustusdoose saanud ameeriklaste hospidaliseerimise andmeid."

„Me oleme näinud midagi, mis on andestamatu ja mis on meditsiiniuuringute enda relvaks tegemine.  CDC viis läbi nigelad uuringud, nagu näiteks nende uurimus loomulikust immuunsusest, ja siinjuures vaadelda ühte osariiki kahe kuu jooksul samal ajal, kui neil olid andmed 50 osariigi kohta terve aasta jooksul. Miks nad andsid teada ainult ühest andmekillust? Miks nad viilutasid andmebaasi nagu salaamit? Sellepärast, et see andis neile soovitud tulemuse," jätkas dr. Makary.

Kolme tuntud teadlase kuulamist USA Kongressi erikomitees on võimalik vaadata ja kuulata siit.

Toimetas René Allik