Tunnustatud põhiseadusliku õiguse eksperdi Jonathan Turley sõnul pole Joe Bideni Ameerika Ühendiikide presidendiks kandideerimisest loobumise järel tema ametisse jäämises mitte mingisugust õiguslikku selgust.
Joe Bideni otsus loobuda uueks ametiajaks presidendiks kandideerimisest tõstatab ilmselge küsimuse: kuidas ta saab jätkata presidendina, kui ta pole võimeline sellesse ametisse kandideerima. Paistab, et Demokraatlik Partei on iseenda jaoks kirjutanud ümber [Ameerika Ühendriikide] põhiseaduse 25. paranduse, aga jätkuvalt on jõus see "teine" 25. parandus. Demokraadid on kokku kirjutanud 25. paranduse "suhkruvaba" variandi, kus inimesel võib puududa võimekus mõnesse ametisse kandideerimiseks, kuid tal on olemas jätkuvalt võimekus seda ametit pidada.
Samamoodi suunab see tähelepanu demokraatide püüdlustele, millega eelvalimistel kõrvaldati põhjusel, et Joe Biden ei peaks avalikult väitlema, kõik temaga konkureerida soovivad kandidaadid ja miljonid inimesed hääletasid presidendikandidaat Bideni poolt. Nüüd soovitakse uued "eelvalimised" korraldada mõne nädala jooksul. See ei ole mitte kuidagi asendus päris eelvalimistele, kus kandidaadid peavad endast pikema aja jooksul igast küljest aru andma ja nad on avalikkuse tähelepanu all.
Valge Maja jaoks on probleemiks sügav lõhe, mida kujutab endast loobumine presidendiks kandideerimisest, kuid samas jäämine ametisse. Kui valimiskampaania lõpetatakse põhjusel, et seda pole võimalik poliitiliselt võita, siis teeb see lisaks pilkealuse ilma konkureerivate kandidaatideta eelvalimiste protsessist.
Liiatigi teeb presidendikampaania lõpetamine vähenenud teovõime põhjusel pilkealuse [Bideni] poliitilisest ametist endast. Sellises ajalooliselt esmakordses tegevuses pole mitte mingisugust õiguslikku selgust.
Samamoodi on lahtised föderaalsete valimisseadustega seotud küsimused. Peale seda kui demokraadid andsid endast parima, et föderaalsete valimisseaduste alusel Donald Trump süüdi mõista, soovivad nad vaevalt tegeleda vastuoluliste küsimustega, mis kaasnevad ühe konkreetse presidendikandidaadi kampaania heaks annetatud suurte summade üle kandmisega uuele kandidaadile.
Kamala Harrisel on eelisseis kuulutamiseks, et tema on kõige vähem vastuoluline kandidaat, kes võiks selle raha omale saada, kuna tema kandideeris Bideniga koos ametisse. Tal õnnestub ilmselt hoida ära eelvalimiste lahingud ja saada Demokraatliku Partei presidendikandidaadiks ainult partei nomenklatuuri heakskiiduga.
Sedasi tehes on Demokraatide Rahvuskomiteel [DNC; parteiorganisatsiooni nimi] võimalik vältida väga keerulisi föderaalsete valimisseadustega seotud küsimusi.
Tõlkis Karol Kallas