Mark R Levin Foto: Blazetv.com

Mark Reed Levin on Ameerika Ühendriikide üks tuntumaid meediategelasi ja ühiskonnakriitikuid. 27. detsembril esines ta sotsiaalmeedias avaldusega, milles väidab, et USAd juhivad äärmuslastest fanaatikud.  

Levin on hariduselt jurist ja ta on töötanud kõrgel kohal president Ronald Reagani valitsuses. Viimastel aastatel on ta tegutsenud peamiselt kirjaniku ja ajakirjanikuna. Tema sulest on ilmunud näiteks oluline progressiusu kütkes korporatiivse meedia telgitaguseid paljastav raamat "Ajakirjanduse mittevabadus" (Unfreedom of the Press).

Joe Bideni puhul on alates tema pea olematust valimiskampaaniast 2020. aastal täheldatud, et inimene ei ole enam "kodus". Peale seda on kahtlused muutunud veendumuseks. Samuti on Biden viimase kahe aasta jooksul andnud ainult seitse intervjuud ja need on toimunud äärmiselt kontrollitud keskkonnas ning ilmsiks on saanud, et nii küsimused kui vastused on mõlemad kellegi poolt ette kirjutatud

Levin kirjutas 27. detsembril Twitteris:

Biden ei anna intervjuusid, kuna tal on dementia. See on ajaloo suurim meedia poolne kinnimätsimine ja tsensuuritegu. Ilmunud ei ole ühtegi süvitsi minevat artiklit. Ei ühtegi paljastust. Mitte ükski neuroloogiaekspert ei arva midagi. Keegi ei nõua kuskil rohtude nimekirja, mida ta tarvitab. Ajakirjanikud ei küsi tema käest otse midagi.

Meie föderaalvalitsuse, mis on liiga võimas, kõige võimsamat haru [presidendi administratsioon], kui mõni arst seda tõendada võtaks, juhib idioot (certifiable moron). Kirjeldatud olukorra varjajad teavad seda paganama hästi. Nad on nii võimunäljased ja nii [progressismi] ideoloogiast haaratud, et neid ei huvita riigi [USA] saatus kõige vähemalgi määral. 

Meie rahvast juhivad Valges Majas ja kõigis riigiametites kari äärmuslastest fanaatikuid. 25. põhiseaduse parandust eiratakse sihilikult. Jill Biden teab seda. Nad kõik teavad seda.

Ameerika Ühendriikide 25. põhiseaduse parandus määrab ära tegevuse olukorraks kui president või asepresident ei ole mingil põhjusel – näiteks surma või raske haiguse puhul – võimelised enam oma ülesandeid täitma.

Jill Biden on Joe Bideni abikaasa.

80-aastane Joe Biden on ise rääkinud, et ta kavatseb tõenäoliselt kandideerida teiseks ametiajaks.

Suhtekorraldaja Andreas Kaju, kes toimib ka "poliitikaguruna", keda Eesti korporatiivne meedia peab Ameerika Ühendriikide eksperdiks, avaldas 2020. aasta märtsis arvamusloo, mis kandis pealkirja "Biden – kõige inimlikum poliitik".

Teine Eesti poliitikakommentaariumitaeva "rääkiv pea" Kadri Liik avaldas 2021. aasta juunis, seitse kuud enne Ukraina sõda, artikli "Bideni ettekujutus Venemaast on väga adekvaatne". Lisaks arvas "Venemaa ekspert" Liik, et Bideni "meeskond Venemaa küsimustes on üle aegade parim" ja "Balti riikide julgeolekule on hea, kui USA ja Venemaa ei ole kokkupõrkekursil".

Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik kirjeldas Bideni valimisvõitu "vaba maailm saab jälle juhi".

Üks Eesti suurim päevaleht avaldas 2021. aasta 21. jaanuaril juhtkirja "Bideni ametisse vannutamine sisendas lootust". Sama väljaanne kirjeldas teises juhtkirjas Bideni valimisvõitu "Ameerika on tagasi".

Üha enam võtab Ameerika Ühendriikide avalikus ruumis maad arutelu, et kui Joe Biden ise mitte midagi ei juhi – ta ei ole selleks võimeline – siis, kes läänemaailma hegemooniat tegelikult suunavad? Levini sõnul teeb seda "kari fanaatikuid". 

Idioot on meditsiiniline oskussõna, mis tähendab nõrgamõistuslikku inimest.

Toimetas Karol Kallas