Mitte ainult tänaval: klassiruumideski peab transsoolisus olema visuaalselt esil. Foto: Scanpix

Suurbritannia suurim haridusettevõte Pearson teatas, et uuendab oma kooliõpikuid ja täiendab neid küsimustega, milles figureerivad homopaarid.

Pearson finantseerib keskkooliõpetajatele mõeldud värsket käsiraamatut, mis juhendab neid LGBT-õpilaste jaoks meeldivama atmosfääri loomisel, kirjutab The Telegraph.

Kõnealune käsiraamat lähebki käiku ka Pearsoni õpikute kohendamiseks LGBT-agendast lähtuvalt.

Muuhulgas on juhendis soovitatud samasooliste paaride kasutamist matemaatika ja muude reaalainete ülesannetes, aga ka LGBT-sõnavara sisseviimist keeletundides.

Näitena toob koolmeistrite käsiraamat küsimuse, mis algab nii: "Kaks naist tahaksid koos last saada ja arst soovitas neile katseklaasiviljastust."

Väljaandja Stonewalli tegevdirektor Ruth Hunt toonitab eessõnas, et "iga noor inimene peab olema valmis eluks tänapäeva Britannias."

Juhiseid on kõrgel tasemel väljastatud ka põhikoolide direktoritele ja õppealajuhatajatele.

Nimelt tehti neile detsembris valitsuse kaasabil teatavaks, et lastele tuleb anda lugeda ka raamatuid, kus figureerib transsoolisi vanemaid.

Transsoolisi tuleb põhikoolides igati "austada ja hinnata" (ingl. k. celebrate) ning nendega seonduv temaatika peaks olema klassiruumis "kindlasti nähtaval."