Ajaloolane Jüri Kotšinev Objektiivi stuudios. Foto: Markus Järvi

Sõjaajaloolase ja literaadi Jüri Kotšinevi hinnangul on Objektiivi Eesti meediamaastikule väga vaja ning seepärast kutsub ta üles kõiki lugejaid portaali tegevust toetama.

Portaal Objektiiv asutati 2015. aastal Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt ning nimetatud uudiste- ja arvamusportaal alustas 2015. aasta 19. oktoobril oma tegevust, mis kestab katkematult kuni tänase päevani. Näib, et portaal tuli, et jääda ning jääb alatiseks saatma oma nõudlikke lugejaid ja jälgijaid ning on oma olemasolus nii loomulikuks nähtuseks muutunud, et on justkui kogu aeg „varnast võtta".

Kujutaks aga hetkeks ette olukorda, kus seda portaali ei oleks. Nagu ei ole Tallinnas Eiffeli torni või Westminster Abbey`t. Eiffeli torn on Pariisis ja Westminsteri klooster on Londonis. Tallinnas on Pika Hermanni torn ja Vana Toomas ning Pirita kloostri varemed ja portaal Objektiiv.

Inglastel on BBC (British Broadcasting Corporation) ja soomlastel on Yle – Soome avalik-õiguslik ringhäälingukontsern.

Eestis on ka rahvuslik ringhääling, aga kahjuks on kohalik peavoolumeedia lipulaev süvariigi poole kõvasti kooldu ja kallutatud sellisel määral, et on juba ammu muutunud infot ja uudiseid neutraalselt ja tasakaalustatult edastavast kanalist propaganda ja süvariigi näitagitatsiooni vahendiks.

Seega on Eestis võimalik objektiivset informatsiooni ja avalikke arvamusi, mis ei ole mürgitatud süvariigi poolt juurutatud globalismimürgist, võimalik ammutada sellise portaali nagu Objektiiv saadete ja kirjutiste kaudu. Justkui iseenesest toimiv ja pidevalt huvilistele kättesaadav poliitilisest tsensuurist risustamata portaal on Objektiiv olnud oma lugejaskonda ja laiemat avalikkust teeninud juba üheksa aastat.

Kujutame korraks ette, et Objektiivi ei oleks Eesti meediamaastikul olemas. Kas Nõmme raadio oleks suutnud katta nende huviliste infonälga, kes ei usalda avalikku peavoolumeediat? Kas vaba mõtte kandjad ühiskonnas ja poliitikas, kes on surutud praegusel ajal opositsiooni, suudaksid oma FB kontode kaudu rahuldada kodanike janu tõese info järele? Kahtlen, et see oleks nii.

Seega oleks infomaastiku ja massimeedia olukord ilma portaali Objektiiv olemasoluta üsna üksluine ja hall ning igal juhul allutatud süvariigi ja globalismi tsensuurile. Rahval ei oleks niigi palju lootust ja usku vaba mõtte levimise võimalustesse, kui see on Objektiivi olemasolu tingimustes.

Ajal, kui rahvusringhäälingu stuudiod on vallutatud ennast imetlevate saatetegijate upsakusest, mis nende poolt toodetud formaatide piiridesse mahtuda ei taha ning saatetegijate ja produtsentide vastastikuse ülistamise imal-magusas fluidumis kallerdava maitsetuse ja labasuse lainetes hulpimise tingimustes, on inimestel vaja pääseda juurde infole ja arvamustele, mis ei ole mitte meie lõputult „targa" valitsuse ja selle taga seisva süvariigi käpiknukkude kootud ja treitud. „Lollide tõmbamise büroo", milliseks on muutunud kohalik rahvusringhääling on oma „kangelastega" pigem parasiitide koloonia, mis on paisunud maksumaksjate raha peal liiga suureks paiseks.

Kriiskava häälega ja üdini tungiva tämbriga saatejuhid on oma õhinapõhisusega valmis jalgade alla tampima kõiki ja kõike, mis ei mahu nende ja nende tööandjate maailmapilti. Noored, tigedad ja sihipäraselt dresseeritud sugudevaheliste piiride avardajad tantsisklevad oma pardijalgadel edasi ja tagasi mööda tänavaid ja väljakuid vikerkaarelipud käes ja mujal.

See ühiskond, mis on valinud enda vaimlisteks teejuhtideks igasuguseid väärarengu õigustajaid ja juurutajaid, pühitakse maa pealt minema ja nende praegune pillerkaar ja hädine tants saab otsa.

Objektiivi portaali on vaja eelkõige selleks, et inimestel, kes ei ole lasknud ennast ära hullutada novaatoritest parasiitidel oleks, millele toetuda ja saada kuskilt tõest ja kallutamata infot selle kohta, mis sünnib maailmas ja meil.

Selleks on hea teada, et Eestis on olemas üks portaal, mis vastukaaluks peavoolumeedia mürgitatud globalismiideoologia propageerimisele vastab omalt poolt traditsioonide kaitsega ja loomupärase perekonna väärtuste eest seismisega.

Inimesed, toetage portaali Objektiiv ja hoidke kainet meelt ning mõistust. Lootus, et normaalsus ükskord võidab, ei tohi mitte kaduda.