Kaljulaid Keskerakonna esimeheks ei ihka: tahan, et Jüri Ratas oleks selleks igavesti

Foto: Scanpix

Raimond Kaljulaid astus täna Keskerakonna juhatusest välja. Põhjus EKRE kaasatus loodavasse võimuliitu. Toome välja mõned fragmendid Ainar Ruussaare intervjuust Kaljulaidiga Postimehe otseeetris.

Raimond Kaljulaid: EKRE on põhimõtteliselt on kõlbmatu osalema Eesti täitevvõimu töös. Midagi valitsema. Nende majanduspoliitka on absurdne. /…/ Nende suhtumine vene vähemusse… Mida juudi kogukond peaks tundma? Meil on võimule tõusmas inimesed, kes on pisendanud Hitleri režiimi inimsusevastaseid kuritegusid.

Ainar Ruussaar: Te heidate praegu Eesti parlamendis kolmanda koha saavutanud erakonnale ette natsisimi?

Kaljulaid: Nad on saanud selle tulemuse pettusega. Populistid saavutavad oma tulemuse alati pettusega. /…/ See on sama kui hakkad tegema äri ja kutsud investoriks mõne allilma tegelase, kes toob kohvriga verist raha.

Ruussaar: Raimond Kaljulaid, see, milles te süüdiate EKREt, on täiesti legaalne pettus. Selles eest ei saa karistada. Sellise pettusega tegelevad rohkem-vhäem kõik erakonnad, kes on parlamendis.


Ruussaar: Kui see kohutav koalitsioon peaks sündima, kas Raimond Kaljulaid lööb Keskerakonna ukse oma selja tagant kinni?

Kaljulaid: Raimond Kaljulaid veel ei tea, mis ta siis teeb.

Ruussaar: Poliitikuid teavad kõike!

Kaljulaid: Jah, muidugi teavad kõike. Riisi hinnast kuni masuudi keskonnamõjuni. Ma ei tea. Tahaks veenda oma erakonnakaaslasi, et meil on võimalik teha veel tagasipööre. Tulla tagasi reformi juurde.

Ruussaar: Kas Reformierakond on ülbe?

Kaljulaid: Reformierakonnas on poliitikuid, kes peavad end universumi direktoriteks.

Ruussaar: (naer) Keskerakonnas on ka neid.


Ruussaar: Kas te kandideerite Jüri Ratase vastu erakonna eismeheks. Te olete selline häältemagnet. Te olete noor. Te näete hea välja. Olete olnud Põhja-Tallinna linnaosa kuningas pikka aega.

Kaljulaid: Te pole esimene, kes ütleb, et see on mäng tõugata Jüri Ratas troonilt. Ei, loomulikult mitte. Tahan, et Jüri Ratas oleks Keskerakonna esimees igavesti. Meil on hea traditsioon, et esimehed on ametis vähemalt 20 aastat.

Kuid antud hetkel on mul temaga küllalt põhimõttleine erinevus. Kas EKREe on tore erakond, kas hakkame kõik kaabusid kandma ja nimetame Sõle tänava Erwin Rommel Strasseks. Mina seda siiski ei tee.

Vaata täispikka Ainar Ruussaare intervjuud Raimond Kaljulaidiga SIIT.

Raimon Kaljulaid lahkus täna Keskerakonna juhatusest. Lisaks on oma vastuseisu koalitsioonile Kesk-Isamaa-EKRE avalikult välja öelnud Yana Toom ja Jüri Luik Isamaast.

Toimetas Lennart Käämer

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!