Ajakirjanik ja riigikogu liige Kalle Muuli (IRL). Foto: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

Riigikogu liige ja ajakirjanik Kalle Muuli (IRL) ütles raadio Kuku saates "Muuli ja Riikoja", et seoses presidendivalimistega on USA suuremad meediaväljaanded kaotanud tema silmis igasuguse usaldusväärsuse ja isegi Urmi Reinde aegne Kesknädal oli usaldusväärsem kui New York Times või CNN praegu.

Kõnealuses saatelõigus peatuti väljaandes Newsweek ilmunud uudisel, et üks Balti riikidest olevat luuranud Donald Trumpi meeskonna järele. Muuli peab seda väljamõeldiseks.

New York Times, mida ma vanasti jälgisin kui usaldusväärset ajalehte; CNN, mis oli vanasti usaldusväärne kanal, on ise vabatahtlikult muutunud lihtsalt propagandistlikeks hääletorudeks.

"New York Times, mida ma vanasti jälgisin kui usaldusväärset ajalehte; CNN, mis oli vanasti usaldusväärne kanal, on ise vabatahtlikult muutunud lihtsalt propagandistlikeks hääletorudeks. Tõsi, nad ei ole võimu teenistuses, aga nad on ühe teise leeri teenistuses ja neid ei saa käsitleda enam ajakirjandusväljaannetena. Sealt ei tea, mida uskuda, millal nad valetavad sihilikult, millal nad valetavad kogemata, millal nad edastavad libauudiseid. Ma ütlen, et Kesknädal Urmi Reinde ajal oli ka usaldusväärsem kui New York Times ja CNN praegu," rääkis Kalle Muuli.

Ta lisas, et kuigi väljaanded valivad arvamust edastades pooli, on fakt alati püha olnud. Viimasel ajal näib, et fakte kohati moonutatakse ja võltsitakse ning tundub, et sihilikult.

"Ma ei näe enam Venemaa ja Ameerika ajakirjandusel väga suurt vahet. Lihtsalt üks on võimu teenistuses ja teine on nii-öelda opositsiooni teenistuses," lisas Muuli.

Saadet saab kuulata siin, osundatud koht algab umbes 31. minutil.