Ontario konservatiivne parelamendiliige Sam Oosterhoff lubab võidelda selle nimel, et muuta abort juba oma eluajal mõeldamatuks, 9. mail 2019, Toronto Elumarsil, Queen's Park'is. Foto: Twitter

Ontario provintsiparlamendi noorim liige Sam Oosterhoff (21) lubas neljapäevasel Toronto Elumarsil võidelda selle nimel, et abort muutuks juba tema eluajal mõeldamatuks, vahendab LifeSiteNews.

9. mail Torontos aset leidnud Elumarsil (March for Life) võtsid kolm Ontario provintsiparlamendi liiget peavoolumeedia raevukate rünnakutega riskides jõuliselt sõna sündimata laste kaitseks. Sündimata laste tapmise vastu marssivale rahvahulgale kõnelenud Will Bouma, Christina Mitas ja Sam Oosterhoff on kõik valitseva Ontario Progressiivse Konservatiivse Erakonna liikmed.

Nüüdseks 21-aastane Oosterhoff on Elumarsil osalenud abordivastastest poliitikutest ilmselt kõige prominentsem, olles 19-aastaselt noorim Ontario provintsiparlamenti valitud saadik.

Ontario konservatiivsed parlamendiliikmed Will Bouma (ees paremal), Christina Mitas (keskel) ja Sam Oosterhoff (taga vasakul) kutsusid Toronto Elumarsil inimesi üles seisma sündimata laste elu kaitsel. Foto: Toronto March For Life/Facebook

Oma kõnet alustades tänas Oosterhoff nii temaga ühinenud kolleege kui ka kõiki teisi kohaletulnuid selle eest, et nad on pidanud vajalikuks seista kõige haavatavamate kanadalaste eest. Järgnenud kõnes väljendas Oosterhoff aga soovi anda hääl neile, kes ei saa enda eest rääkida ning võidelda selle nimel, et abort muutuks juba tema eluajal mõeldamatuks:

“See aasta tähistab kurba sündmust. 50 aastat on Kanada sündimata lapsed olnud rünnaku all. Meie provintsi ja meie riigi kõige väiksemate kodanike inimõigusi on eiratud ning nende elu on röövitud ilma nende valikuta.

Ning selle tagajärjed on olnud laastavad. Vaadake neid tänavaid… üle nelja miljoni lapse ei ole meie linnatänavatel. Miljonid kanadalased ei tööta. Nad ei raja perekondi. Nad ei käi koolis ega osale kogukonnas. Miljonid elud on kaotatud ning kui paljud peavad veel surema?

Sellepärast me marsimegi. Me marsime, et anda hääl hääletutele, rääkida nende eest, kes enda eest rääkida ei saa. Ma tänan teid selle eest, et te räägite nende eest, kes enda eest rääkida ei saa.

Ma olen abordi vastu, kuna ma usun inimõigustesse. Te olete abordi vastu, kuna te mõistate vajadust kaitsta nende elusid, kes on kõige nooremad ja haavatavamad meie riigis ja provintsis. Kuid ma kutsun teid üles mitte olema abordi vastu ainult laste pärast, vaid olema abordi vastu ka emade pärast.

Toetage neid, kes on sattunud keerulisse olukorda. Aidake neid, kes on jäänud ootamatult rasedaks. Ulatage abistav käsi noorele emale, kes otsib meeleheitlikult võimalusi olukorras, kus ta näeb vaid ühte. Olge abordi vastu täna ja alati – mitte ainult 9. mail, mitte ainult Elumarsil, vaid olge abordi vastu iga päev.

Minu kui provintsliku seadusandja jaoks on põnev viibida siin Queen’s Park’is esimesel Torontos korraldataval Elumarsil. Ma tänan teid, et olete esimeste seas. Te olete kõik teerajajad, kuna te usute emade ja laste õigustesse. Ning ma näen lihtsalt seda rahvahulka vaadates, et on toimumas pööre. Abordivastane liikumine on noor. See on üha energilisem ning muutub järjest mitmekesisemaks.

See on sellepärast, et paljud meie seast, eriti noored, on ellujääjad. Me oleme elanud üle 50 aastat aborti Kanadas ning me lubame võidelda, et muuta abort meie eluajal mõeldamatuks.

Me lubame avada riigi silmad, et see näeks sündimata laste elusid võrdselt väärtuslikena. Ma tänan teid selle võitluse eest ning ärge andke mitte kunagi alla – elu on väärt võitlemist.”

Peavoolumeedia üritab kasutada Oosterhoffi ja tema kolleegide abordivastaseid seisukohti Ontario konservatiivse valitsuse survestamiseks

Hiljem üritasid peavooluväljaannete ajakirjanikud Oosterhoffi nurka suruda, lootuses saada temalt lugu, mille abil diskrediteerida Ontario konservatiivse peaministrit Doug Fordi valitsust. Survest hoolimata ei taganenud Oosterhoff aga oma tugevast abordivastasest seisukohast.

“Tsiteerides dr Seuss’i – ‘inimene on inimene, ükskõik kui väike ta poleks’,” ütles Oosterhoff teda piiranud ajakirjanikele. “Ma olen alati öelnud, et olen abordi vastu. Ma räägin alati laste eest, kes on liiga noored, et enda eest rääkida, kellel puudub hääl. Ma olen alati hääletute hääl.”

Konservatiivne saadik Bouma toonitas aga oma kõnes, et on “okei seista elu eest” ning selgitas, et “me ei ole abordi vastu, vaid seisame elu eest”.

Nende kolleeg Mitas, kes oli parlamenti kandideerimise ajal lapseootel, rääkis aga rahvale, kuidas teda oli õhutatud oma sündimata last tapma, et see tema poliitilist karjääri ei segaks. Väikene tüdruk, kes on nüüdseks juba kolmekuune, oli samuti laval ning Mitas’e sõnul ei suudaks ta aga nüüd elu ilma temata ettegi kujutada.

“Kui aastas tapetakse abordi teel 100 000 last, siis on midagi kohutavalt valesti läinud,” andis Mitas hinnangu riigis toime pandavale veretööle ning kutsus inimesi sündimata laste tapmise vastu seisma.

Mitas juhtis samuti tähelepanu juhtumile, kus mees tappis oma abikaasa, kes oli üheksandat kuud lapseootel, kuid kellele esitati süüdistus vaid lapse ema mõrva eest. Sellega seoses kutsus ta rahvast üles allkirjastama petitsiooni kehtestamaks erikaristust inimestele, kes mõrvavad rasedaid naisi.

Torontos kogunes suur rahvahulk Queen’s Park’i, et seista koos sündimata laste elude kaitsel. Foto: The Post Millenial

Peaminister Ford lubab abordivastastel saadikutel küll arvamust avaldada, kuid aborditeemat puudutada ei kavatse

Ontario peaminister Doug Ford ütles väljaandele The Star, et progressiivse konservatiivse erakonna saadikud võivad muidugi oma arvamust avaldada, kuid rõhutas, et provintsivalitsus ei kavatse aborditeemat puudutada.

“Ma ei dikteeri kellelegi nende uskumusi,” ütles Ford esmaspäeval, kui kohalikud demokraadid temalt küsisid, et kas ta toetab kolme oma erakonna liikme abordivastaseid vaateid. “Kas minu juhitud erakonna liikmed võivad oma arvamust avaldada? Jah, võivad küll, kuna kõik parlamendiliikmed ei mõtle samamoodi. Meil on siin [erakonnas] suur telk.”

Teisalt rõhutas aga Ford väga selgelt, et aborditeemat ei kavatseta parlamendis puudutada: “Me ei ava – ma kordan veelkord – me ei ava ühtegi aborditeemat selles parlamendis. Nii lihtne see ongi.”

Toimetas Martin Vaher