Populaarne Kanada mõtleja ja kliiniline psühholoog Jordan B. Peterson tunnistas hiljuti, et abort on suurim laste tapja ning jagas uut uuringut, mille kohaselt tunnevad beebid üsas valu palju varasemalt kui eelnevalt usuti, kirjutab abordivastane aktivist ja kolumnist Jonathon Van Maren.
Dr Jordan Peterson ei pruugi veel olla täielik abordivastane, kuid ta sammub kindlalt selles suunas.
2017. aastal, kui ta hakkas kuulsaks saama, küsiti Petersonilt, mida ta arvab abordist. "Abort on selgelt vale," vastas ta pärast pikka pausi. "Ma arvan, et keegi ei sea seda kahtluse alla. Sa ei soovitaks seda kellelegi, keda sa armastad." Kuid siinkohal ta muidugi endale mitte omaselt eksib – paljud inimesed seavad selle kahtluse alla ning paljud soovitavad oma armsamatel aborti sooritada.
Petersoni sõnul oli küsimus abordi seaduslikkusest hoopis eraldi teema ning enne selle arutelu alustamist tuleb meie seksuaalset kultuuri parandada. Kuid ta märkis, et ta ei ole sellele küsimusele piisavalt mõelnud, et arvata, et tema vastus on "piisavalt hea".
2018. aastal Kanada sotsiaal-konservatiivsele aktivistile Faytene Grassechile antud intervjuus ütles ta, et näeb aborti viimase võimalusena ning selgitas oma vaateid täiendavalt.
"Ma kindlasti usun, et abort on moraalselt vale," ütle ta. "Ma leian, et see on midagi, mida sa teed pärast seda, kui sa oled teinud hulga teisi asju, mida sa ei oleks pidanud tegema ning ma ei näe, kuidas sellele saaks vastu vaielda. Sa leiad end olukorrast, kus sa vajad aborti, pärast seda, kui sa oled juba teinud palju väga tõsiseid moraalseid vigu."
Ka pärast seda on Peterson seda teemat puudutanud, sageli siis, kui on arutlenud juhuseksi kultuuri üle. 2022. aastal peetud vestluses oma tütrega kordas ta oma arusaama, et sa ei tahaks kunagi, et keegi keda sa armastad, sooritaks aborti. "Üks asi, mida ma saan abordi kohta öelda ning millele üldiselt keegi vastu ei vaidle, on see, et sa ei kingiks seda oma õele," ütles ta. "Seega ükskõik, mis see ka poleks, pole see soovitav. Ning millisel määral see pole soovitav, selle üle võib vähemalt arutleda."
Viimasel ajal on Peterson aga maininud aborti X-is/Twitteris sageli. 25. augustil vastas Peterson California kuberneri Gavin Newsomi säutsule, milles too väitis, et "relvad on number 1 lapsetapjad Ameerikas". Tema vastus oli otsekohene: "Kaugeltki mitte, sõbrake. Selleks on abort."
Nüüdseks on ta seda argumenti mitmel korral kasutanud. 25. juunil vastas ta sarnasele väitele, mille esitas Demokraatlik Partei, kirjutades: "Tegelikult on see abort. Suure vahega." 18. juunil vastas ta videole, milles asepresident Kamala Harris kordas sama väidet relvadest tingitud laste surmade kohta, öeldes: "Abort on number üks surma põhjus. See pole isegi ligilähedane."
11. septembril jagas Peterson John Bockmanni ja dr Stuart Derbyshire'i uuringut loote valutunnetuse kohta, milles selgitatakse, et lapsed võivad üsas tunda valu palju varasemalt, kui eelnevalt usuti. Need, kes soovivad selle uuringu kohta rohkem teada saada, siis Bockmann arutles selle üle minu taskuhäälingusaates, kui see esmalt avaldati. Peterson jagas vastavat uuringut koos tekstiga "loote valutunnetuse osas ümber mõeldes".
Kõigest mõne aastaga on dr Jordan Petersoni avalikud seisukohavõtud abordi osas muutunud abordi kirjeldamisest "moraalselt valena" ning sügavalt "ebasoovitavana" järjekindla argumenteerimiseni, et abort tapab lapsi ning et abort tapab rohkem lapsi kui relvadest tingitud vägivald või miski muu.
Sellel otsekohesel tunnistusel on ilmselgelt järelmid selle osas, kas abort peaks olema seaduslik või mitte ning ma kahtlustan, et Petersoni vaade selle osas on samuti muutunud. Kui ta loeb uuringuid kohutava valu kohta, mida lapsed tunnevad üsas abordi barbaarse protseduuri vältel, siis ta tõenäoliselt on juba selle järelduseni jõudnud.
Dr Jordan Peterson on üks meie aja kõige mõjukamaid avalikke intellektuaale ning kui ta otsustab hakata võitlema abordi vastu, siis oleks selle mõju tohutu… eriti noorte meeste seas. Petersoni taskuhäälingul juba on abordivastaste organisatsioonide reklaamid. Ma loodan, et ta nõustub ka John Bockmanni ettepanekuga arutada loote valutunnetust ja teisi teemasid oma saates.
Artikkel ilmus algselt portaalis LifeSiteNews. Tõlkis Martin Vaher.