Briti kuninglik perekond on tulnud Buckinghami palee rõdule rahvast tervitama. Foto: Cheekylorns/Bigstockphoto.com

Euroopa Liidust väljumine võib tuua kaasa rohkem abiellumisi ja taastada tuumikperedel põhineva tugeva vundamendi Briti ühiskonnas, usub endine kõrge kohtunik söör Paul Coleridge.

Coleridge kirjutab ajalehes The Telegraph, et Briti ühiskonda püsti hoidnud tuumikperekondade kokkuvarisemine langes ajaliselt kokku Euroopa Majandusühendusse astumisega, millest hiljem moodustus Euroopa Liit.

Ta väidab, et siin on seos: liikmelisus Euroopa ühendustes tõi kaasa suurema sõltuvuse riigist – eriti vaesemate inimeste jaoks.

See omakorda õõnestas perekonna rolli laste eest hoolitsemisel.

"See suhtumine, et "riik hoolitseb", nakatas ka meie inimeste kodust elu," kirjutab Coleridge. "Helde sotsiaaltoetuste süsteem ei teinud midagi perekonna lagunemise ärahoidmiseks ning sisuliselt sai majanduslikult võimalikuks, et naine peab oma lapsi ülal ilma isikliku või abikaasa finantsilise toetuseta."

Ja nii "võttis riik üle üha enam koduste kulutuste aspekte. Arusaam, et perekond peab ise toime tulema, hääbus," kirjutab Coleridge.

1970. aastate alguses, kui Britannia Euroopa Majandusühendusse astus, olid 90 protsenti lapse saanud paaridest abielus. Üksikvanemaid oli umbkaudu 650 000.

Brexiti referendumi ajaks oli vaesemate inimeste abielumäär langenud 24 protsendi peale ning üksikvanemaid oli kaks miljonit.

Kui 1970. aastatel ei teatud "lihtsalt koos elamisest" peaaegu mitte midagi, siis tänaseks on see üldlevinud.

Coleridge usub, et koos Brexitiga kahaneb sõltuvus riigist ning ise toime tulemine tõuseb taas rohkem au sisse.

Rahvuslik enesekindlus ja iseseisvus imbub tervistava mõjuna ka peredesse ja kodudesse.

Loe Coleridge artiklit tervikuna siit.

Söör Paul Coleridge on ühenduse Marriage Foundation asutaja ja esimees.