Barack Obama administratsioonis kaitseministeeriumi asekantslerina töötanud Evelyn Farkas näis MSNBC eetris kogemata kombel kinnitavat, et Valge Maja jälgis praeguse presidendi Donald Trumpi kampaaniatiimi.

"Trumpi omad, kui nad saaksid teada, kuidas me teadsime, mida me teadsime Trumpi töötajate läbikäimisest venelastega, nad üritaksid minna nende allikatega kompromissile, mis tähendaks, et meil ei oleks enam ligipääsu nendele luureandmetele," ütles Farkas.

Lisaks kinnitas Farkas sisuliselt The New York Timesis märtsi alguses ilmunud artiklit, milles tsiteeriti "endisi Ameerika ametnikke" kui anonüümseid allikaid, kes katsusid lekitada Trumpi tiimi kohta kogutud luureandmeid demokraatidele kogu Washingtonis.

"Ma hakkasin väga muretsema, sest avalikkuse ette ei tulnud piisavalt [andmeid] ja ma teadsin, et neid oli rohkem. Meil on väga head luureandmed Venemaa kohta. Ja nii ma siis rääkisin mõnede oma endiste kolleegidega ja ma teadsin, et nemad üritasid samuti edastada informatsiooni kongressile (ingl. k. sageli the Hill)."

Ja "seepärast ongi need lekked."

Ehk teisisõnu: Obama administratsioon muretses erinevate jälgimisallikate ja -meetodite kaudu kogutud tõendite hävitamise pärast, mistõttu hauti välja plaan lekitada see informatsioon kongressile.

Loe Farkase sidemete ja tegevuse, aga ka "venelastest häkkijate" teooria tagamaade kohta lähemalt siit.

Ametniku intervjueerija Mika Brezinski on ka ise otse-eetris saladusi välja lobisenud. Näiteks tunnistas Zbigniew Brezinski tütar, et meedia töö on "tegelikult kontrollida täpselt, mida inimesed mõtlevad."