Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pidas Ohio osariigi Vandalia linnas 16. märtsil kampaaniaürituse, milles rääkis riigi autotööstuse nadist olukorrast ja väitis, et kui teda tagasi ei valita, muutub see veel hullemaks.
Ta osutas kõnes, et senised Ameerika Ühendriikide valitsused on lubanud märkimisväärselt laastada riigi autotööstust. Hiina Rahvavabariigi ettevõtted ehitavad Mehhikosse mitut autotehast. Trumpi sõnul loodavad nad seal toodetud autosid hakata müüma Ameerika Ühendriikides. USA 45. president lubas, et juhul kui ta valitakse novembrikuus presidendiks, maksustab ta need autod piiril 100-protsendise maksumääraga.
Tema kinnitusel juhtub nii kui ta valitakse presidendiks. Kui ta presidendiks ei saa, toimub autotööstuses "verevalamine" (bloodbath). Trump osutas "verevalamisele" üksikasjaliselt ja ainult autotööstuse kontekstis.
Korporatiivne meedia koos loendamatu arvu ekspertide, analüütikute, poliitikute ja aktivistidega arvas samas, et aeg on mängida Trumpi jutust mitte arusaajat ja kuulutada, et "verevalamisega" lubab Trump verist kodusõda või midagi sarnast. Süüdistustega ühines tänane USA demokraatide valitsus.
"Verevalamise" vale rongile hüppasid ka demokraadid, kelle sõnul ävardab Trump riiki "poliitilise vägivallaga".
Ärimaailmas ja täpsemalt börside ning varahadusettevõtete kaastekstis on sõna "verevalamine" metafoorina laialdaselt levinud, mis tähendab erinevaid suuremahulisi varade väärtuste kaotuseid. "Verevalamine turgudel tõenäoliselt jätkub…," kirjutas näiteks Business Insider 2023. aasta novembri lõpus. Ehk tegemist on ärimaailmas üldlevinud kõnekujundiga ja Trump on kogu elu olnud ettevõtja.
Ohio osariigis asuvad Fordi, Fiat Chrysleri ja Honda autode koostetehased.
"Verevalamisega" ähvardamise uudis jõudis ka Eesti korporatiivsesse meediasse.
Toimetas Karol Kallas