Rothschildi perekonna vapp. Foto: Mathieu Chaine, Wikimedia Commons

Financial Timesi andmetel kavatseb maksekatkestusi vältida üritav Kreeka määrata oma võlanõustajaks Rothschildi.

Lähedalseisvate allikate sõnutsi tahavad Kreeka võimud sõlmida lepingu veel enne 20. veebruari, mil euroala rahandusministrite nn eurogrupp koguneb potentsiaalselt otsustavatele kõnelustele.

Väidetavalt hakkab Rothschild nõustama Kreekat kõikides võlga puudutavates küsimustes, kaasa arvatud läbirääkimised kreeditoridega, võimalik kaasatus Euroopa Keskpanga (EKP) võlakirjaostude programmi ning Kreeka riigivõlakirjade müügi jätkamine.

Allikad ütlesid, et Rothschildile makstakse boonust, kui Kreeka saab taas ligipääsu globaalsetele võlaturgudele.

Rothschildi investeerimispanga asutas enam kui 200 aastat tagasi Mayer Amschel Rothschild. Viis tema poega panid pangandusärid püsti kõikjal Euroopas ning tänaseks on Rothschildil üle kolme tuhande töötaja 40 riigis.

Kreeka peab juulis tasuma võlamakseid summas 7 miljardit eurot. Kui Kreekale laenuraha juurde ei anta või võlga ei restruktureerita, on see võimatu.

Samal ajal on Kreeka valitsus otsustanud ehitada Ateenasse 800 000 miljonit maksva mošee – esimese alates Ottomani okupantide väljaajamist aastal 1833.

Nädala alguses väitis Ameerika Ühendriikide ametisseastuv suursaadik Euroopa Liidus professor Ted Malloch, et Kreeka võib loobuda eurost ning minna üle USA dollarile.

Kõrgel positsioonil Kreeka majandusteadlased olevat uurinud dollari kasutamise võimalust ning Ateena vaagivat samasugust suhet USAga nagu Puerto Rico.