Kui tahame loota, et kristlikud põhimõtted saaks poliitikas kaitstud, siis peame nõudma kristlastest poliitikutelt, et nad ei salgaks neid põhimõtteid maha ega taganeks neist, toonitab Varro Vooglaid oma videokommentaaris.

SAPTK juhatuse esimees osutab rahvastikuminister Riina Solmani väljaütlemistele 16. mail 2019, kui ta vastas Postimehe stuudios liberaalse aktivisti Vilja Kiisleri küsimustele.

Vooglaiu sõnul ei ole Solmani seisukoht, et Eestis tuleks jätkata laste sünnieelse tapmise riiklikku rahastamist, kooskõlas kristliku moraaliõpetuse aluspõhimõtetega, nagu neid on abordiküsimuses järjepidevalt väljendanud ka Eesti Kirikute Nõukogu. Vooglaid toonitab, et kristlastest poliitikute kohus on seista poliitikas kristlike põhimõtete kaitsel, mitte taganeda ebamugavuste esile kerkides neist põhimõtetest või koguni hüljates neid.

"Olen palju kordi näinud, kuidas kristlastel on vaenuliku avaliku arvamusega kokku põrgates kiusatus kristlikud põhimõtted maha salata, et vältida konflikte ja inimestega hästi läbi saada. Sellest hingelisest baasprobleemist võrsub omakorda väärastunud arusaamine kristlaseks olemisest, mis tähtsustab kõigiga hästi läbisaamist ja kena olemist rohkem kui truudust tõele. Siit omakorda kasvab välja põlgus nende suhtes, kes ei ole nõus tõde heade suhete ja kena olemise nimel maha salgama – neid hakatakse kujutama kurjade, paindumatute, sallimatute, kitsarinnaliste, radikaalsete, äärmuslike, vihkavate ja üldiselt mittearmastavate inimestena," selgitab ta.

Tema hinnangul on kriitilise tähelepanu hoidmine kristlastest poliitikute tegevusel äärmiselt vajalik just seetõttu, et kui ka kristlastest poliitikud taganevad kristlikest põhimõtetest, siis ei ole poliitikas enam kedagi, kellelt kristlike põhimõtete kaistmist oodata ja samas kujuneb arvamus, nagu ei peakski kristlased kristlikke põhimõtteid esindama.

"Tõde tõuseb ja vale vajub vaid juhul, kui me ise ei vaju koos valega," ütleb Vooglaid ja lisab, et kristlastest poliitikute poolt kristlikest põhimõtetest taganemise kritiseerimist ei tuleks tõlgendada kellegi ründamisena, vaid selles peaks nägema heatahtlikku püüdlust kutsuda inimesi korrale, juhtides nende tähelepanu oluliste põhimõtete vastu eksimisele.

Vaata videost lähemalt (hoiatus: video sisaldab häirivaid kaadreid).