Vikerkaar. Foto: Pixabay

Täna tervitab Google’i otsing muuhulgas ka Eestimaad liikuva sirgeldusega LGBTQA+ (jne? – toim) liikumise lipust, soovides meile tutvustada plagu tagamaid.

Nimelt pidanuks täna oma 66. sünnipäeva Gilbert Baker, kes sümboli 1978. aastal San Franciscos sünnitas.

Koos trobikonna kaasaktivistidega nägid nad kurja vaeva, et lõikuda, värvida ja õmmelda kokku hiiglaslik homolipp.

Wikipedia andmetel suri Baker tänavu 31. märtsil.

Tänane Google Doodle on selline:

Gilbert Baker's 66th Birthday

Sihikul olevad riigid on siin (lisaks Eestile näiteks ka Leedu, kaardi vaatamiseks keri alla).

Äsja sattus oma kodulinnas suurde lahingusse ameeriklanna Sally Naumann (85), kes kirjutas südamevaluga, et kaunis vikerkaar ei tohiks olla pervertide ja hirmsaid haigusi sünnitavate käitumisviiside teenistuses.

Ta ütles kohaliku lehe veergudel muuhulgas, et “üks kurvemaid vaateid, mida ma tean, on kaunis vikerkaar (homoliikumine on kaaperdanud Jumala lepingu märgi, vt 1. Moosese 9:13-17, Ilmutuse 4:3 – toim) lehvimas lipu kujul tervitamaks ja julgustamaks seda äärmiselt ohtlikku käitumist – homoseksuaalsust…

… Tõepoolest, miks on see lipp kasutusel kõnelemaks head homoseksuaalsusest ning julgustamaks inimesi niiviisi käituma? Kes hooliks inimestest, kes ühel või teisel põhjusel sellise käitumise omaks on võtnud? Ja homoseksuaalsus on käitumine, keegi ei sünni homoseksuaalsena.

Kus on tõde? Kus on abi nende inimeste jaoks? Näib, et neid vaid aidatakse edasi mööda aiateed, mis viib mõnede kõige hirmsamate haiguste juurde, mida inimkond tunneb. Vaadake vaid haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse kodulehele ja lugege sealt, kuivõrd laastav homoseksuaalne käitumine tegelikult on. Seejärel vaadake veebilehte pfox.org, kus endised homoseksuaalid oma lugusid jutustavad.

Teades, kui paljud homoseksuaalse käitumise tõttu HIVi ja AIDSi on nakatunud ning isegi surnud on, panen ma imeks, et inimesed sellist käitumist propageerivad…”

Vapper vanadaam ja varastatud vikerkaar