"Me pole veel midagi näinud!" Foto: Pixabay.com

"Me oleme sisenenud suurte rännete maailma ning seda tuleb rohkem ja rohkem," kinnitas kliimamuutuste debatil endine Rothschildi pankur Emmanuel Macron.

Nagu väitis "ei kusagilt" välja ilmunud sõltumatu kandidaat Prantsusmaa presidendivalimistel, pole Euroopal maailmas alanud massilise migratsiooni ajastu eest pääsu.

"Eelseisvatel kümnenditel saab meil olema rändeid geopoliitiliste konfliktide tõttu … ning meil saab olema kliimast tulenevaid rändeid, kuna planeet on sügava tasakaalutuse seisundis," vahendab Macroni Breitbart.

Rännetesse on oma panuse andnud ka Prantsusmaa suutmatus kliimamuutustega tegemist teha, teatas Macron, ning seetõttu tuleb riigil "leppida solidaarsuse printsiibiga" nn pagulaste suhtes.

Vastumürgiks Marine Le Peni poliitikale toonitas Macron, et oma geograafilise asukoha tõttu on migratsioonilaine tõkestamine Prantsusmaa jaoks võimatu.

"Prantsusmaa ei saa olema võimeline seda tõkestama ning Euroopat mõjutab see koheselt. Me saame näha migratsioonifenomeni, mis on palju suurem, kui see, mida me oleme näinud Süüriast."

Macron 24. veebruaril oma plakatite taustal kampaaniakõnet pidamas. Foto: Eric Cabanis, AFP/Scanpix