Vaktsiinisunnile mitteallumise tõttu teenistusest vabastatud kaitseväelased peavad saama võimaluse olla teenistusse ennistatud, toonitab EKRE kaitseministri kandidaat Leo Kunnas.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kaitseministri kandidaat Leo Kunnas ütles laupäeval toimunud erakonna volikogul, et kaitseministriks saades seisab ta kindlasti vaktsiinisunnile mitteallumise tõttu kaitseväest minema löödud ohvitseride ja teiste teenistujate teenistusse ennistamise eest.

"Kõik kaitseväelased, kes on selle tõttu, et nad ei vaktsineerinud end, kaitseväest vallandatud ja soovivad teenistusse naasta, peavad selle võimaluse saama," toonitas Kunnas ja nentis, et selleks tuleb kaitseväe juhataja vastav käskkiri tühistada.

"Loomulikult on see üks esimesi asju, mille ma kaitseministrina läbi viiksin, lisas ta.

EKRE avaldas laupäeval Tallinnas toimunud volikogul oma valimisprogrammi, kus kinnitas, et seisab kindlalt vaktsineerimisvabaduse kaitsel ning astub nii otsese kui ka kaudse sundvaktsineerimise keelamiseks.

Kohtud on terves reas otsustes tuvastanud, et kaitseväe juhataja Martin Heremi poolt kaitseväes vaktsiinisunni kehtestamine ja sellele mitteallunud teenistujate ametist vabastamine oli õigusvastane.

Kahes sellises kohtuasjas on võit saavutatud SAPTK õiguskeskuse abil.

Toimetas Varro Vooglaid