Jan van Eyck: Giovanni Arnolfini ja tema naise portree, 1434. Fragment Foto: Wikipedia

Kui Ameerika Ühendriikide vabariiklased-konservatiivid lubavad oma ridades domineerida homoliikumise aktivistidel, siis võib konservatiivse ürituse ette lõpetatuks lugeda, leiab Kanada katoliiklik uudisteportaal LifeSiteNews.

Konservatiivse liikumise eesmärgiks on tsivilisatsiooni päästmine. Kuid tuues marksistliku omasooiharuse altaril ohvriks loomuliku abielu, tuumikperekonna ja lapse õiguse kasvada koos oma isa ning emaga, kaotavad konservatiivid ühiskonnas oma rolli. LifeSite üllitas osutatud tähestikurahva ideoloogiast ajendatud arenguid kirjeldava artiklitesarja, millest on allpool koostatud ülevaade.

Uudisteportaali Daily Wire katoliiklasest ajakirjaniku Matt Walshini jõudsid nime poolest konservatiivse uudistekanali Fox News sisedokumendid, mis osutavad uudistemaja sooideoloogiaga saastumisele.

Fox News nõuab oma töötajatelt tähestikurahva (LGBT) ideoloogia tunnistamist, sealhulgas kodutute "soomuutjatest" noorte steriliseerimise reklaamimist.

Fox kasutab samuti tehisaru põhist tööriista, mis jälgib, kas töötajad on nõuetekohaselt ärklevad ja juhinduvad oma töös "mitmekesisuse, kaasamise ning õigluse" (DIE) reeglitest.

Kari Lake Foto: Scanpix

Üks Ameerika Ühendriikide vabariiklaste tuntumaid naisi, Arizona osariigi poliitik, Kari Lake kiitis Donald Trumpi kodus Mar-a-Lagos 2022. aasta lõpus toimunud LGBT vabariiklaste galal omasooiharaid mehi. Kohal oli ligikaudu pooltuhat inimest.

Lake rääkis kokkutulnutele:

"Kolmekümne aasta jooksul kui ma töötasin meedias [Lake on tuntud teleajakirjanik], olid kõik minu sõbrad kõige imelisemad, lustlikumad, targemad, taibukamad inimesed maailmas. Nad olid omasooiharad mehed. Nemad on ainukene asi, keda ma taga igatsen peale meediast lahkumist.

Tuleb välja, et poliitikasse tulles ma ei osanud ette kujutada, kui palju on konservatiivses poliitikas omasooiharaid mehi.

Teate, mida ma teile räägin. Nad on minu lemmikud, sest nad teavad, kuidas õigesti mõelda."

Dave Rubin Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikides on üpris tuntud konservatiivne ajakirjanik Dave Rubin. Rubin on omasooihar ja ostis koos elukaaslasega endale lapsed.  

Rubinit ja tema elukaaslast õnnitlesid laste "saamise" puhul paljud tuntud konservatiivsed ühiskonna- ja meediategelased.

LifeSiteNews osutab:

"Kui keegi oskab esitada loomuõigusest ja Piibli moraalsusest tõlgenduse, milles mingil viisil omasooiharus oleks lubatud, siis palun antagu sellest teada."    

Ühelt poolt on Ameerika Ühendriikide Florida osariik põhiväärtustest juhindumise eeskujuks kõigile konvervatiivsetele valitsustele. Teiselt poolt teeb ettevaatlikuks, et Florida osariik on nõndanimetatud "gei konservatiivide" liikumise sünnimaa ja nende mõju vabariiklikus parteis tänaseni ainult suureneb.

Esmapilgul paistavad "gei konservatiivid" sobivat kenasti konservatiivide sekka. Nad armastavad oma kodumaad, pooldavad vastutustundlikku majanduspoliitikat ja piiratud volitustega valitsust. Tihti on nad enda sõnul tulised kristluse pooldajad. See kõik on ainult kiiduväärt. Kuid nende avalikult välja elatud "homoseksuaalsus" ja samasooliste "abielude" pooldamine on kahjulikud mõjud, mis konservatiivide ringkondades leiavad üha enam poolehoidjaid.

Konservatiivsus tähendab kinni pidamist üle ajastute kehtivatest põhimõtetest. Ameerika Ühendriikide kõige mõjukama konservatiivse mõttekoja Heritage Foundation president Kevin Roberts leiab:

"Konservatiivsus liikumisena tähendab püsivate asjadega seotud ideid; igavesi põhimõtteid, mis on sadu kordi olulisemad kui ükskõik milline poliitiline partei või selle edu mingis valimistsüklis. See tunnistab igal ajal ühtemoodi kehtivat moraalikorda, mis on trükitud meie kõigi hingedesse. Või kui rääkida ateistidest sõpradega, siis meie loomusesse."

Omasooiharus, soomuutmine ja samasooliste "abielud" on osutatud igavikku juurdunud põhimõtetega vaenujalal.

Spencer Klavan Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikides on üheks "riigieksamiks", mille alusel hinnatakse keskkooli lõpetamisel õpilase teadmiseid, klassikalisele haridusmudelile toetuv Klassikaline eksam (Classic Learning Test; CLT).

2021. aasta CLT aastakonverentsil, kus astusid üles nii organisatsiooni teadusnõukogu liikmed kui hulgaliselt katoliiklastest intellektuaale, esines teiste hulgas Spencer Klavan. Klavan on tuntud omasooihar USA vabariiklane.

Spencer teeb üldjoontes konservatiivse maailmavaate edendamiseks korralikku tööd. Oxfordi Ülikooli teaduskraadiga konservatiiv juhib Noorte hereetikute taskuhäälingu saadet. Ta on ühe suurema konservatiivse ilmavõrgu uudistevärava Daily Wire'i ajakirjanik. Ta on kirjandusajakirja Claremont Review of Books (Claremonti raamatute ülevaade) abitoimetaja. Ta esineb tihti tuntumates konservatiivide telesaadetes. Ta on kristlasest konservatiivi Andrew Klavani poeg. 

Samas Spencer Klavan on alates keskkoolist pidanud ennast omasooiharaks. Ta on nn abielus Daily Wire'i juristi Joshua Herriga

Richard Grenell Foto: Scanpix

Richard Grenell oli president Donald Trumpi esimese valitsuse Rahvusliku Luureteenistuse direktori (Director of National Intelligence; DNI) kohusetäitja ja suursaadik Saksamaal. Ta kinnitab avalikult, et on omasooihar.

Grenelli sõnul on Trump "omasooiharate ameeriklaste kõige jõulisem liitlane, kes eales on Valges Majas töötanud". Sellise väitega ta osutab, et Trumpi vaated abielule ja seksuaalsusele erinevad märkimisväärselt kristlikest alusväärtustest.  

Fox Newsis töötab ja esineb üha enam omasooiharaid inimesi. Kunagi peeti Fox Newsi põhimõtteliseks konservatiivseks telejaamaks. Täna lehvitab see üha enam vikerkaarelipuga. 

Telekanal on jätkuvalt konservatiivide seas populaarne ja sellele jagub küllaldaselt progressiusklike viha, ometigi on üha enam näha, kuidas uudistetoimetuse sisu, eetrinägude ja edastatavate signaalide osas pannakse sihilikult rõhku omasooiharuse toetamisele.

Ameerika Ühendriikides kogub konservatiivsete jõudude koalitsioon üha enam poolehoidjaid ja selle liidu hinge pärast käib sõda. Sõda, millel on riigi jaoks tohutu ulatusega järelmid, kuid mida suurem osa traditsioonilisi väärtuseid pooldavaid ja ühiskonnas toimuvat jälgivaid inimesi oma radariekraanil isegi ei märka. 

Mis on kaalul? Kas konservatiivid tunnistavad, et inimesed jagunevad vääramatult meheks ja naiseks või päris teadus ja reaalsusetaju visatakse eksitava ning põhimõttelageda olupoliitika nimel ajaloo prügikasti? Kas vabariiklik partei tunnistab jätkuvalt ülimat komplementaarsusprintsiipi (mees ja naine täiendavad teineteist)?

Või esitades küsimuse teisiti: kui omasooiharad mehed ja naised ning soomuutjad tulevad igati õigustatud põhjustel järjest suuremal arvul demokraatide juurest ära ja leiavad enda poliitilise kodu vabariiklaste tiiva all, siis seda jõulisemalt peavad vabariiklased kinnitama, et abielu saab kehtida ainult ühe mehe ja ühe naise vahel. Et olemas on ainult kaks sugu, keegi ei ole sündinud "valesse kehasse" või "sellisel viisil" ("omapäraste" seksuaalsete kalduvustega).

Alusväärtuste üle ei tohi konservatiivid ja kristlased, samuti ka täie mõistuse juures olevad mõtlevad inimesed, läbi rääkida. 

Samasoolises "abielus" lapsi kasvatavad konservatiivid peaksid lahutama ja abielluma lapse/laste emaga. Järgmine tõsiasi pole populaarne ja seda on ebamugav kuulata: omasooiharad konservatiivid (nn GayCon), kes on samasoolises "abielus" ja kasvatavad koos lapsi, õõnestavad ühiskonna vundamenti hulga suuremas mahus kui nad aitavad kaasa konservatiivse liikumise edenemisele.

2023. aasta kevadel sai teatavaks, et Ameerika Ühendriikide ühe tuntuma konservatiivse väljaande National Review kirjastust juhtiv mees on "abielus" mehega.

Garret Bewkes on National Review kirjastaja olnud aastaid. Kommentaatorid küsivad, mida selline areng tähendab 60-aastase ajalooga olulisele väljaandele ja konservatiivide liikumisele. Järeldatakse, et ajakiri on tingimusteta alistunud samasooliste abielu ideoloogiale.

Nõrgad ja põhimõttelagedad vabariiklaste poliitikud ostetakse ära, et nad toetaksid põhiõigusena samasooliste "abielu". 

2022. aasta lõpus avaldas New York Times artikli, mis kandis pealkirja: "Mõjukad omasooiharad vabariiklased aitasid kaasa [samasooliste] abielu seaduse vastuvõtmisele" Jutu sisuks on tõik, et erihuvidega rahastajad ostsid 1,7 miljoni dollari suuruse valimiskampaania toetusega ära 12 vabariiklasest senaatorit. 

Douglas Murray Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Douglas Murray on läänemaailmas üks tuntumaid omasooiharaid konservatiive ja ta leiab, et konservatiivid peaksid alistuma seksuaalrevolutsioonile. Tema sõnul on konservatiivide vastuseis abordile ja abielu lahutamisele problemaatiline. Ta näeb Katoliku Kiriku ühiskonnaõpetust vägivaldse sissetungina, mis tuleb konservatiivide maailmast vaja välja juurida. 

Ta kirjutab ilmavõrguväravas Unherd avaldatud arvamusloos:

"Ma kohtusin Euroopas ühel konservatiivide kokkusaamisel ameeriklasest osalejaga, kes lõbusasti nimetas omasooiharate paaride kooselu "sodomiitlikuks". Pole põhjust imestada, et nii palju progressiusklikke jälestavad loomusunnist konservatiivsust."

Murray näeb kristlust üldiselt ja katoliku õpetust täpsemalt, konservatiivse liikumise pidurina.

Ameerika Ühendriikide demokraadist president allkirjastas 2022. aasta 13. detsembril seaduse, millega kogu riigis seadustati samasooliste abielu. Kaks päeva hiljem korraldas president Donald Trump oma Mar-a-Lago kodus vastuvõtu omasooiharate vabariiklaste kogukonnale.

"Me võitleme omasooiharate kogukonna eest ja me teeme seda jõuliselt," kuulutas Trump pidulikul vastuvõtul.

2022. aasta 31. oktoobrist kuni 2. novembrini toimus Ameerika Ühendriikide Florida osariigis Rahvusliku konservatiivsuse konverents. Konverentsil kõlanud ettekannetest ja kõnekoosolekutest jäi mulje, et tuntumad konservatiivsed vaimuinimesed sunnivad ennast ise omasooiharuse ja samasooliste "abielu" küsimuses vaikima.

Paistab, et omasooiharad inimesed on, ilma selleks isegi eriliselt vaeva nägemata, hoogu koguva konservatiivse liikumise üle võtnud.

Ameerika Ühendriikide Edmund Burke'i Sihtasutuse juht Yoram Hazony, osalt kelle teeneks võib pidada Ühendriikide konservatiivse liikumise edusamme ja ajakirja The American Conservative toimetaja ning Steubenville'i Fantsiskaani Ülikooli külalisprofessor Sohrab Ahmari istusid ühel kõnekoosolekul laval koos Dave Rubini ja Douglas Murray'iga.

Kõnekoosoleku teemaks oli "Kas liberaalsus [mõttes progressiusk] – "elu, vabaduse ja omandi" idee – on iseenesest jätkusuutlik?". Esinejad sajatasid maa põhja "soomuutmise", kuid omasooiharust ei puudutanud keegi sõnagagi. 

Mark Levin ja Benjamin Domenech Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide pealinna Washington DC konservatiivsete ringkondade mõjukas arvamusliider Benjamin Domenech kaitseb agressiivselt samasooliste "abielu". Ta on tuntud konservatiivse uudisteportaali The Federalist üks asutajatest, ingliskeelse maailma ühe vanima konservatiivse nädalakirja The Spectator Ameerika Ühendriikide väljaande (The Spectator World) toimetaja ja ta esineb tihti Fox Newsi saadetes. (Federalistiga on tema teed tänaseks lahku läinud.)

Domenech toodab samuti taskuhäälingusarja, mille 2022. aasta 15. augustil üllitatud saates osales National Conservatism (Rahvuslik konservatism) vabaühenduse juht Yoram Hazoni. Hazoni leidis ühel hetkel, et üha rohkem pooldajaid koguv kristlik-rahvuslik liikumine toob kaasa USA Ülemkohtu 2015. aastal langetatud otsuse ülevaatamise, millega seadustati samasooliste abielu.

Domenech plahvatas sellise arvamuse peale:

"Jätke see nüüd endale meelde. Me saame teist jagu. Me hävitame teid küsitlustes. Omasooiharate abielu vastast konservatiivset liikumist ei toeta mitte keegi. Sellist liikumist ei ole olemas. See tähendab, sedasi arvavaid konservatiive on alla 25 protsendi. Te jääte selles vaidluses alla. Ma ei saa aru, miks te tahate ajas tagasi minna ja sellega võidelda. … Te asute lahingusse, mille te olete juba kaotanud. Kõik, kes on teiega nõus, [kujundlikult] surevad välja."

Peter Thiel Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide konservatiivide ringkondades ja poliitikas on üha suurem mõju miljardärist ettevõtjal Peter Thielil. Ta on muude ettevõtmiste hulgas üks PayPali ja Palantir Technologiesi kaasasutajatest. Viimane müüb suurandmetöötluse lahendusi näiteks mitmete riikide julgeolekuasutustele.

Ta on "abielus" mehega ja ta on üks vähestest tippettevõtjatest, kes toetab Donald Trumpi, seda alates viimase kandideerimisest USA presidendiks 2015.–2016. aastal. Tähestikurahva aktivistide kasvavas mõjuvõimus nähakse ohtu, et konservatiivne liikumine ütleb lahti selle vundamendiks olevatest põhiväärtustest.

Crisis Magazine'i toimetaja Austin Ruse  esitab küsimuse, et kui Vabariikliku Partei hierarhias jõuavad suhteliselt kõrgetele kohtadele inimesed nagu Tim Miller ja temasuguseid omasooiharaid on järjest rohkem, siis kas pole tegemist omamoodi "suure asendamisega", mille käigus kristlastest konservatiivid vahetatakse tähestikurahva vastu?

Konservatiivne eliit, olgu see siis tegev poliitikas, teaduses ja kõrghariduses, meedias või ettevõtluses, peab jääma kindlaks intellektuaalsele aususele ning põhimõttekindlusele ja hakkama vastu tähestikurahva üha kasvavale mõjule. Mis on tõde? Kas ühiskonna vundament loomulik perekond või omasooiharate "abielu"?

Donald Trump, otsides homoliikumise toetust, mängib tulega. Tähestikurahva poliitilise muskli kasvatamine Vabariiklikus Parteis võib tuua kaasa usuvabaduse piiramise. 

Kui omasooiharust, samasooliste "abielu" ja "soomuutmist" hakatakse pidama loomulikuks, siis tähendab see ränka vastuolu kristlike alusväärtuste, inimloomuse, komplementaarsusprintsiibi, mehe ja naise vahelise abielu vääramatu olemuse ja laste ülima õigusega kasvada üles oma bioloogilise ema ning isaga. 

Konservatiivne liikumine on Ameerika Ühendriikides järjest populaarsem. Koos sellega tuleb selgeks saada, et olemas on igavesed ja muutumatud tõed ning need peavad ühisondlikul arvamusplatsil olema kesksel kohal. Samasooliste abielu lubavad kohtuotsused ja seadused tuleb tühistada. Homoseksuaalsete huvidega inimesed peavad leidma endas jõu meeleparanduseks. Ajatutest kristlikest põhiväärtustest loobudes kukub ühiskond kokku. 

Konservatiivide eesmärgiks on tsivilisatsiooni päästmine. Kuid kui konservatiivne eliit loobub loomulikust abielust, tuumikperekonnast ja ei tunnista kõigi laste õigust kasvada oma isa ja emaga, siis on nende üritus ette läbi kukkunud.

Tõlkis Karol Kallas