Londoni politseinik seismas mahaniidetud terroristi juures. Foto: Scanpix

Pealtnägijate teatel üritasid nad Londonis džihadistidele vastu hakata, loopides pussitajate pihta toole ja klaase ning üritades ründajaid autoga rammida.

"Ma loopisin nende pihta pudeleid, õlleklaase, taburette, toole, kuid ma olin kaitsetu," ütles Gerard Vowls (47). "Nad jooksid juurde ja karjusid, et "see on Allahile!""

"Nad pussitasid seda tüdrukut võibolla kümme, 15 korda. Ta karjus et "aidake mind, aidake mind!"" kirjeldas Vowls.

Samal ajal hoidis üks naisterahvas terroriste restorani tungimast, litsudes välisust kinni omaenda keharaskusega.

Pealtnägijate sõnutsi pidas ta küll survele vastu vaid mõned minutid, kuid selle ajaga jõudsid paljud tagaukse kaudu põgeneda.

Tundmatu taksojuht selgitas reporterile, kuidas ta mõtles, "et ma üritan ja annan talle pihta, ma üritan ta pikali sõita."

"Ma keerasin takso ringi ja olin ühte neist rammimas aga ta kargas kõrvale ja kolm politseinikku jooksid nende poole, kumminuiad käes," kirjeldas ta olukorda ja meenutas, kuidas ta seal kõikidele hüüdis, et nad eemale hoiaksid.

BBC otse-eetrisse helistas äsja mees, kes nõudis terroristide "jälgimise" lõpetamist ja nende kinni võtmist ning maalt välja saatmist.

Inimestele ei mahu pähe, kuidas võib valitsus potentsiaalseid terroriste lihtsalt nimekirja kanda ja "vaatluse all" hoida ning hiljaks jääda, kui nood otsustavad tegutseda.

"Võtke nad kinni, kui teil on informatsiooni," ütlevad inglased. "Kui poliitikud vaid võtaksid vahelduseks inimesi ka kuulata!"