
Mitmed tõigad osutavad, et USA California osariigi suurlinnas Los Angelesis alates 6. juunist ebaseadusliku sisserände poolt märatsevad inimesed on tõenäoliselt vähemalt osaliselt palgalised aktivistid.
Ameerika Ühendriikide süvariik üritab taas käima tõmmata "pool linna põleb, aga üldiselt on rahulik" tüüpi meeleavaldusi.
2021. aastast kuni käesoleva aasta alguseni võimul olnud demokraatide valitsus tõi riiki mõnedel andmetel üle 20 miljoni ebaseadusliku sisserändaja. Donald Trumpi valitsus on ametiaja algusest (20. jaanuar) saadik üritanud need inimesed suhteliselt jõuliselt koju tagasi saata. Tabatud ebaseaduslikud sisserändajad koondatakse esmalt sisserände- ja tolliameti (ICE) väljasaatmiskeskustesse. Aktivistid ründasid 6. juunil Los Angelesi kesklinnas asuvat väljasaatmiskeskust.
Kuna politsei kas ei saanud elik ei tahtnud märatsejatega hakkama saada, võttis Trump 7. juunil üle California rahvuskaardi ja saatis selle 2000 sõdurit korda tagama. Alates 8. juunist laienesid meeleavaldused üle Los Angelesi kesklinna.
9. juuni seisuga on rahvuskaardi sõdurite arvu suurendatud 4000-ni, keda toetavad 700 merejalaväelast. Relvajõudude ülesandeks on kaitsta valitsusasutusi märatsejate rünnakute eest.
2000. aasta Mustad Elud on Tähtsad (BLM) märatsemiste ajal selgus, et vähemalt osale laamendavatest inimestest maksti väidetavalt palka 200 dollarit päevas. Toona oli osalevatele inimestele organiseeritud toitlustamine, tualetid ja muud hüved.
Ühismeediasse on jõudnud videod, kuidas Los Angelesi meeleavaldajatele jagatakse bioonilisi näomaske, mis kaitsevad nägu löökide, lendava prügi ja keemiliste pritsmete eest. Amazonis on ühe sellise hind hetkel alandatud 47 protsendi võrra 30 dollarini.
Palgatud meeleavaldajate teooria tõesusele osutab näiteks tõik, et kuigi Trumpi ja tema valitsuse vastu oleks põhimõttelistel BLM-lastel alates 2024. aasta suvest igasuguseid põhjusi märatseda, siis pole neid tänaseni kuskil näha. Milles on, vähemalt osaliselt, tõenäoliselt "süüdi" USAID-i tegevuse lõpetamine.
BLM ja sarnaseid meeleavaldusi korraldavad kuni mitme miljardi dollarini ulatuva aastakäibega valitsusvälised organisatsioonid, mida peavad ülal planeedi rikkamad inimesed. Kodanike annetused moodustavad nende inimeste ja valitsuse toetuse kõrval enamasti pisikese osa.
Põhjaliku ülevaate, mis Los Angelesis toimub ja mis on eesmärgiks (anarho-türannia), leiab @DataRepublican ühismeedia kontolt.
Toimetas Karol Kallas