Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici tuletas Itaalia valitsusele meelde, et euroala jaoks on nad probleem. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni majandusvoliniku Pierre Moscovici kinnitusel on Itaalia euroala jaoks "probleem" ning "küsimus, millele ma esmajärjekorras keskenduda tahan."

Volinik kutsus Liiga ja Viie Tähe Liikumise valitsust esitama Brüsselile realistliku 2019. aasta eelarvekava, vahendab Ansa.it.

"Itaalia peab olema oma eelarvega usaldusväärne," hoiatas volinik läinud nädala lõpus ning rõhutas, et üle kahe triljoni eurose riigivõla vähendamine on riigi enda huvides.

Moscovici meenutas itaallastele, et väide, nagu oleks võimalik taasäratada investorite huvi Itaalia vastu eelarvepuudujääki veelgi suurendades, on "vale".

Mäletatavasti lubas Liiga valijatele, et vähendab maksukoormat, samal ajal kui Viis Tähte tõotasid turgutada vaeseid nn kodanikupalgaga.

Juba koalitsioonikõneluste ajal tõi ZeroHedge esile, et itaallaste plaanid ei klapi rahaliselt kuidagi kokku eurotsooni eelarvereeglitega ning võivad olla ellurakendamiseks suisa kõlbmatud.

Konkreetsemalt lubati kärpida nii ettevõtete kui eraisikute makse, tõsta sotsiaaltoetusi ning tühistada 2011. aastal vastu võetud reform, millega oluliselt tõsteti pensioniiga.

Viie Tähe jaoks esmatähtis "kodanikupalk" vaestele läheks maksma ligikaudu 17 miljardit eurot aastas ning Liigale olulised maksukärped rööviksid riigituludest 80 miljardit eurot aastas, kirjutasid vaatlejad.

Võlgades Itaalia viskas Brüsselile kinda