Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson. Foto: Scanpix

Nii kaitseminister Margus Tsahkna kui riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni arvates reageeris Donald Trump Süüriale õhulööki andes väärtuspõhiselt, pannes paika väärtusliinid ja punased jooned. Tsahkna hinnangul on aktiivne vastasseis USA ja Venemaa vahel Eesti jaoks selgem olukord.

Marko Mihkelson ütles Postimehe erisaates, et mesinädalad Donald Trumpi ja Vladimir Putini vahel on ammu läbi ja pigem me näeme USA ja Venemaa suhete järsku halvenemist.

Mihkelson usub, et Venemaa vastab USA-le ja see vastus ei ole pelgalt retooriline.

"Ameerika Ühendriikide president väga selgelt pani paika need väärtusliinid – nii punased jooned kui väärtusliinid –, mille eest tegelikult rahvusvahelise õiguse eest seisvad riigid peaksid olema," ütles Mihkelson.

Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul oleks Eesti jaoks olnud ohtlikum olukord, kui oleks hakatud nädalate kaupa asja arutama (s.t seda, mis juhtus ja kes on süüdi – toim), kui see, et täna on liinid paigas ning USA ja Venemaa vastasseis on aktuaalne.

"See on meile selgem olukord kui ebamäärsus," ütles Tsahkna.

Mihkelson väljendas veendumust, et keemiarünnaku taga oli Süüria president Bashar al-Assad ning varasemate kordadega võrreldes on erinevus selles, et nüüd ta sai vastulöögi.

Vaata lähemalt Postimehest.